Bursa, Bilecik ve Yalova'da aşure ikram edildi Bursa, Bilecik ve Yalova'da aşure ikram edildi

1. İleri Atla (Jump Ahead) Özelliği

Artık videonun en sevdiğiniz kısmına atlamak daha kolay. İleri sarmak için iki kez dokunduğunuzda, "ileri atla" butonu sizi doğrudan videodaki önemli anlara götürecek. Bu özellik şu anda Amerika'da kullanıma açık ve Android'e özel. İlerleyen haftalarda iOS kullanıcıları için de kullanıma sunulacak.

2. YouTube Shorts Videolarını Başka Uygulamalarla İzleme 

Premium kullanıcıları, en sevdikleri kanalların YouTube Shorts videolarını izlerken başka uygulamaları kullanabilecek. Mesajlaşmak, e-postalarınıza bakmak veya sosyal medyada gezinmek gibi işleri yaparken Shorts videolarını kapatmanıza gerek kalmayacak. Bu özellik şu anda yalnızca Android kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

3. Otomatik Shorts İndirme

Bu özellik, yeni ve eğlenceli Shorts videolarını otomatik olarak telefonunuza indirecek. İnternete bağlı olmadığınızda bile favori kanallarınızdan dikey videoları izleyebileceksiniz.

4.Konuşmaya Dayalı Yapay Zeka

YouTube'un konuşmaya dayalı yapay zekası, oynatmayı kesintiye uğratmadan soruları yanıtlayarak, ilgili içerik önererek ve daha fazlasını yaparak izleme deneyimini iyileştiriyor. Belirli videoların altındaki "Sor" seçeneğine dokunarak bu özelliğe erişebilirsiniz.

5. Yeniden Tasarlanan İzleme Sayfası

YouTube, ilgili içeriği bulmayı ve yorumlarla etkileşime geçmeyi kolaylaştırması beklenen, web üzerinde yeniden tasarlanmış izleme sayfasını test ediyor.

Ayrıca, indirme ve izleme deneyimiyle ilgili güncellemeler de yapılmış durumda. YouTube, daha sorunsuz bir deneyim sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Premium kontrolleri daha erişilebilir hale getirmek ve gereken tıklama sayısını azaltmak için de çaba harcanıyor.

Kaynak: YouTube/news