Teknik Masada Sera Togan, Anne; Hacer Gönenç, Baba; Cengiz Kasapoğlu, Hemşire; Müge Özcan, Doktor; Mustafa Ertürk’ün büyük emekleriyle yaklaşık 45 dakika süren tek kişilik ‘ZELDA’ izleyicileri adeta büyüledi.

İlki 7 Haziran 2024 Cuma günü saat 20:00’de yapılan gösteriye; Yalova Vali Yardımcısı Deniz Pişkin, Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Tahsin Becan, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Cemil Demiryürek,  Yalova İl Turizm ve Kültür Müdürü Ziya Karatekin, Tiyatro Eleştirmeni Şerif Köyan katılım sağlarlarken, 10 Haziran 2024 Pazartesi akşamı ise gazetemiz imtiyaz sahibi ve bir önceki Yalova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ayhan Polat katıldı.

9-12 Ekim 2024 Yalova Film Festivali 9-12 Ekim 2024 Yalova Film Festivali

‘ZELDA’ tiyatro oyunu sonrası duygu ve düşüncelerini Polat’a anlatan Yıldız Tuna, ‘’Büyük emekler vererek hazırlandığımız tiyatro oyunumuz, izleyicilerden tam not aldı. Yalova dışında da tiyatro izleyicilerinin karşısına çıkacaklarını belirten Yıldız, başta oyunun yönetmeni Melike Diribaş başta olmak üzere, tüm ekibe teşekkür ederim. Amatör bir ruhla başladığımız tiyatro çalışmalarımız, işin ehli yönetmeniz sayesinde çok olumlu tepkiler alıyor. Başarılarımızı kat kat arttıracağız’’ şeklinde duygularını dile getirdi.

‘ZELDA’ tiyatro oyunun yönetmeni Melike Diribaş ise, ‘’İyi ve yetenekli bir ekip ile aylar süren çalışmanın neticesini ayakta alkışlarla almak çok gurur verici. 1900’lü yılların başında gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek yapılan oyun izleyiciyi; kimi zaman, duygulandırırken, kimi zaman güldürürken, bir çok zaman da düşündürdüğüne tanık olduk. Ekipte görev alan, başta Yıldız Tuna olmak üzere, seslendirmeleriyle oyuna ciddi katkı sağlayan görünmeyen kahramanlarımıza minnettarız’’ Dedi.

Haber: Yasemin Demir 

Editör: Manşet Gazetesi