Yine yaş aldık hep birlikte. Dünyamız da 4543E9 yaşına bastı. Güneş 4609E9 yıl. Büyüyoruz. Uydudan  dünyaya baktığımız da dünyamızın da evrime uğradığını görebiliriz. Ağaçların azaldığını, kırsalın arttığına şahit oluyoruz. İnsan nüfusu arttıkça ülkenin yaşam kaynakları da birer birer azalıyor. Yeni alanlar bulmak için ağaçları, doğayı hırpalar oluyor insanoğlu.

Nükleer santrallere yöneliyor enerji kaynakları üretmek için... Doğal yöntemlerden uzağa gidiyoruz. Sağlık azalıyor, hastalıklaryeni hastalıklar ile daha fazla yeni hastalıklar türüyor.

2020 başlarında ülkemizi kasıp kavuran Covid19 virüsü, tüm dünyayı da yerle bir etmişti. Onun peşinden doğru yöntemler ile mi bilinmez hastalıklara çareler yeni anti virüsler üretildi. Sağlığımıza ne kadar faydalıydılar halen şüphelerdeyiz.

Covid’in onlarca versiyonu türedi. 45 yaşıma kadar doktora gitmedim, sağlıklı yaşadım. Bir covid iğnesi oldum. Faydalı mı oldu, zararlı mı bilmiyoruz. Sürekli enteresan hastalıklar ile mücadele ediyoruz. Grip miyiz, zaatüre mi bilmiyoruz. Her yerimiz kırılır, nefes alamaz, sesimiz kısılır, konuşamaz olduğumuz zamanlar oldu. 3 yılı devirdik, hayatlarımızı çok etkiledi COVİD 19.

Hastanelerimiz hasta dolu. Doktorlarımız yurt dışına gitmiş, kalmışız özel hastaneler de Afgan, İran, Pakistan, Mısır, Suriyeli doktorların eline.

Oysa Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kendisini Türk Hekimlerine emanet etmemizi istemişti. Bizler yaşlımızı, çocuğumuzu, torunumuzu kimlere emanet ediyoruz oysa.

Allah bu ülke de sağlıktan muzdarip olanlara yardım etsin. Özel hastane giriş, başlangıç, karşılama bedeli 300TL den başlıyor. Devlet hastaneleri 3 saat sıra ile başlıyor. Tercih ise halka bırakılmış durumda.

Zaman mı daha değerli para mı. Özel kral hasta hanelerin sahipleri devlet büyükleri, hükümet ortakları olmuş durumda. Düzenlenen tüm yasalar halkı düşünerek çıkacak değil ya. Ne bekliyorsunuz başka.

Özel hastane giriş 300 çıkış 2000TL, devlet hastanesi giriş 3 saat çıkış 6 saat seçim sizin. Yaşanmış referans ile yazılmıştır.

Devlet hastanelerinin bu durumu, korkarak ve endişe ederek şeytan düşündürüyor. Özellere rağbet artsın diye mi yapıyorlar bilinmez.

Hakkımız da hayırlısı diyelim...

Sevgili dostlar, bu ülke de sağlık sektörü, doğru cümle oldu sanırım, sağlık sektör olmuş durumda...

Allah fakir fukaraya sıralara mecbur kalanlara, yardım etsin…

Geleceğimiz zor…Allah büyük