Kırkpınar’ın yağlı güreşlerin olimpiyatı olduğunu söyleyen Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya,’’ Altınova program ziyaretimizde ilçe güreşçilerinin Kırkpınar’a uğurlanma programına eşlik ettik. Altınova Belediye Spor Kulübü güreşçilerimize başarılar diledik.’’ dedi.

Fazlaca: Ata sporumuza sahip çıkıyor ve destekliyoruz’

Dualar eşliğinde uğurlanan pehlivanlara, spor ve sporcuya her zaman destek olacaklarını, 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Altınova’nın temsil edilmesinden gurur duyduklarını belirten Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca,’’ Ata sporumuz yağlı güreşe Altınova Belediyesi olarak sahip çıkıyor ve destekliyoruz. Sporcularımızı dualarla uğurladık. Kırkpınar çayırda sırtları yere gelmesin. Ben sporun ve sporcunun her zaman yanında olmaya devam edeceğim. Başarılarınız daim olsun.’’ dedi.

Başkan Fazlaca: Özgür basın demokrasinin güvencesidir Başkan Fazlaca: Özgür basın demokrasinin güvencesidir

 

‘’Vali Kaya, Fazlaca ve Ok’a teşekkür ederiz’’

Altınova’nın adını Kırkpınar yağlı güreşlerinde gururlandıracaklarını, madalyalar ile döneceklerine inandıklarını belirten Altınova Belediye Spor Kulübü Güreş Antrenörleri Kaan Kaya ve Burak Kaya,’’ Altınova Belediye Başkanımız Yasemin Fazlaca ve Kulüp Başkanımız Sedat Ok’a desteklerinden ötürü teşekkür ederiz. Yalova Valimiz Dr. Hülya Kaya’da bizleri uğurlamaya geldi, teşekkür ederiz. Bizler genç ve başarılı sporcularımızla birlikte tarihi Kırkpınar güreşlerine damga vuracağımıza inanıyoruz.’’ diye konuştular.

663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Altınova Belediye Spor Kulübü adına güreşecek pehlivanlar ise; Başpehlivan Kaan Kaya, Başaltı Burak Kaya, Küçük Orta Büyük İbrahim Halil Çelik, Adil Bilgin, Deste Küçük Enes Olgun, Tozkoparan Samim Kadiri, Emirhan Alp Yıldız, Muhammed Mustafa Kalyon, Teşvik 2 Mustafa Yanmaz, Teşvik 1 Ali Tarık Tekin, Vedat Aykalkan, Minik 2 Abdulbaki Temelci, Kaan Petek, Minik 1 Emir Cineviz oldu. Konuşmaların ardından din görevlileri tarafından dualar okundu.

Editör: Manşet Gazetesi