Yalova Adliyesi önünde çıkan silahlı kavga ile ilgili 9 kişi tutuklandı Yalova Adliyesi önünde çıkan silahlı kavga ile ilgili 9 kişi tutuklandı


Yalova Belediyesi tarafından bu yıl kurban satış ve kesim yeri olarak Kazımiye Köyü belirlendi. Ancak vatandaş Kazımiye Köyü’ndeki kurban satış ve kesim yerinin fiziki şartlarının çok kötü olduğunu söyleyerek Yalova Belediyesi’ne ağır eleştirilerde bulundu.  
Kurban satış ve kesim alanı olarak, bu yıl Kazımiye köyünün belirlenmesi, birçok sorunu da beraberinde getirdi. Her yeni seçilen Yalova Belediye Başkanı gibi Mehmet Gürül de Kurban Satış ve Kesim alanında değişikliğe gitti. Geçtiğimiz yıl kurban satış ve kesim yeri Kurtköy olarak belirlenmişti. Bu Kurban Bayramı’nda ise kurban satış ve kesim yeri Kazımiye Köyü oldu. 
“Hiçbir fiziki alt yapısı yok”
Ancak Kazımiye Köyü’ndeki kurban satış ve kesim yeri vatandaşların tepkisini çekti. Kurban satış ve kesim yerinin fiziki alt yapısının çok yetersiz olduğunu dile getiren vatandaşlar, “Kurban kesim yerinde hijyen ve ilaçlama yok. Kesimhanelerde hizmet sıfır. Pazar pislik içerisinde. Pazara gelen herkes şikayetçi. Vatandaşlara yeterince kurban satış ve kesim alını için duyurular yapılmadı. Her sene kurban pazarının yeri değiştiriliyor. Bu yüzden de vatandaş pazarın yerini bilmiyor” dediler. 
“Yerlere fahiş zam yapıldı”
Ayrıca Kazımiye Kurban Satış alanında; geçtiğimiz yıl bir büyük baş kurbanlık için 10 TL yer ücreti alındığını dile getiren vatandaşlar “Bu yıl ise büyük baş için 50 TL alınıyor. Küçükbaş için geçtiğimiz yıl 5 TL alınıyordu. Bu yıl 25 TL alınıyor. Bu kadar fahiş bir ücret alınmasına karşın hiçbir hizmet yok. İnsanlar tuvaletlerini bile yapacak yer bulamıyor. Bu durum mübarek Kurban Bayramı’na gölge düşürdü’’ şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

Editör: Manşet Gazetesi