Yalova’mızın basketbol takımı hepimizin bildiği gibi bir tarih yazdı ve Süper Lig’e çıktı. Artık önümüzdeki sezon Süper Lig’de Yalova’mızı başarıyla temsil edecekler.

 

 

Küçük şehrin büyük hikayesi yazıldı yazılmaya da devam edecek. Kişisel görüşüm olarak inanıyorum, aslında birçok kişi de benim gibi düşünüyor. Yalova’mızın basketbol takımı Yalova’ya güzel bir hava ve sinerji kattı. Bizi neşelendirirdi, mutluluk verdi. Maçlardaki o heyecan, bizlere gerçekten güzel inanılmaz duygu dolu anlar yaşattı. Çok güzel bir seyircimiz var tutkuluyuz, genci, yaşlısı, kadını, çocuğuyla harikayız. Tribünleri dolduruyoruz ve maçın atmosferinde herkes çok tutkulu ve çok heyecanlı ve çok mutlu.

Başarı, başarılar bir kerelik bir şey değil, sürekli ve sürdürülebilir olursa ancak gerçek anlamını ifade ediyor. Yalova Sporumuz da Süper Lig’e çekerek bir başarı hikayesinin devamını getiriyor aslında.

Tabi bundan sonra bu başarıyı sürekli ve sürdürülebilir tutmak için hepimizin yapması gereken şeyler var.

Seyircilerimiz zaten desteklerini devam ettirecekler, neredeyse tüm kombineler satılmış mutluluk verici bir durum, Yalova halkının Yalova spora sahip çıkması gerçekten çok güzel.

Ancak daha yapılması gereken çok şey var şimdi bazıları kızabilir ya da söyleyeceklerim bazılarının işine de gelmeyebilir ama Yalovaspor Basketbol Takımı’nın gerçekten desteğe ihtiyacı var olduğuna inanıyorum. Yalova’da yatırımları olan tüm sanayicilerin kafalarını gömdükleri kumdan çıkartıp, Yalova’ya destek vermek zorunluluklarını hatırlamaları gerekir.

Yalova’nın etinden sütünden havasından suyundan faydalanıp sonra buraya sadece çalıştırdığı adamlarına verdiği maaşı yeterli görmeleri düşüncesini bırakmaları gerek.

Teşekkür ederiz Yalova için bir istihdam sağlıyorsunuz ama Yalova’ya vermeniz gereken şey sadece bu emeğin istihdamın karşılığı ödediğiniz ücret değildir. Yalova’ya vermeniz gereken; sosyal, kültürel, sportif faaliyetlere destek Yalova’nın büyük holding firmaları, fabrikaları, sanayicileri, tersanecileri eğer burada kazandıklarınızın hakkını vermezseniz bu sizin için ödenmesi zor bir gün günah olur.

Kafalarınız kumda, etrafındakileri görmezden gelip Yalova’ya doğru düzgün hiçbir destek vermediniz ama ortada Yalova için önemli, Yalova halkı için önemli gözüken bir başarı var. Bu başarıya destek olmanız hem toplumsal bir görevinizdir, hem ahlaki sorumluluğunuz, hem de firma olarak hukuki sorumluluktur. Çünkü şirketlerin bir görevi de sosyal sorumluluk projeleriyle yaşadıkları çevreye katkı sağlamaktır. Bu katkıyı sağlamak durumundasınız ama az ama çok.

O yüzden Yalova’nın değerlerine sahip çıkarsanız, Yalova’da size sahip çıkar. Yalova’dan kazanıp, Yalova’ya sırtınızı dönerseniz, bizi sadece sömürülecek metalar olarak görürseniz, o zaman Yalova’da size gereğini yapar.

Yaptığınız her iyilik öyle ya da böyle katlanarak size döner. Evrenin kanunu bu, yaptığınız her kötülükte yine katlanarak size döner. Umursamazlık da size döner ama bugün ama yarın ama yakın ama uzak gelecekte...

Yalova’nın holdingleri, Yalova’da kurulmuş olan holdingler, fabrikalar, sanayiciler, tersaneciler, lütfen size bu imkanların verilmiş olduğu, yatırım imkanlarının sağlanmış olduğu, havasından suyundan etinden sütünden faydalanmış olduğunuz Yalova’nın değerlerine sahip çıkmak için elinizden geleni yapın, ekonomiydi, enflasyondu gibi mazeretleri bir tarafa bırakın. Hepinizin çorbada bir tuzu olsun, hepiniz bu aşağı bu güzel güzel yemeğe katkı sağlayın.

Sadece verdiklerinize sahip olursunuz. Kendinize bir şey verdiğiniz zamanlar haricinde kendinize sahip değilsinizdir. Gerçek hizmet fedakarlık gerektirir.

Emmanuel Mounier