4 yıl aranın ardından Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel’in girişimleriyle Engelsiz Kafe içerisinde açılan mutfaktan, Çölyak’lı bireyler tüketebilecekleri ekmek, poğaça, kuru pasta, köfte, hamburger, mantı ve bunun gibi özel glutensiz gıdalara ulaşma imkanı bulabiliyorlar.

Haftanın 6 günü sabah 09:00 akşam 17:00 arasında açık olan mutfakta 2 personel hizmet veriyor. Tamamen hijyenik bir ortamda ayrı bir mutfakta özenli bir şekilde hazırlanan malzemeler Engelsiz Kafe bahçesinde ya da verilen siparişlere göre kilo ve tane bazında evlerde de tüketilebiliyor.

Büyük bir eksiklik giderildi

Yalova Belediyesi Çölyak Mutfağında hizmet veren ve aynı zamanda Çölyak’lı bir bireyin annesi olan Meyra Balkanoğlu; “4 yıl önce aynı yerde hizmet veren mutfağımız kapanmıştı. Mutfağımız geçtiğimiz günlerde yeniden hizmet vermeye başladı. Çölyak’lı bir birey dışarıya çıktığında, karnı acıktığında ya da önceden vereceği siparişle evine götürüp tüketebileceği birçok ürün mutfağımızda bulunmaktadır. Mutfağımızda öncelikle glutensiz mantı, yine glutensiz hamburger köfte, tatlı, kurabiye, poğaça ve bunun gibi birçok ürüne Çölyak’lı bireylerimiz ulaşma imkanı bulabilmekteler. Yalova’da yaklaşık 400’e yakın Çölyak’lı bulunmakta ve açılan bu mutfakla büyük bir eksiklik giderilmiştir. Burada bizlere destek veren ve bu mutfağı yeniden kazandıran Belediye Başkanımız Mehmet Gürel’e hem çalışanı olarak hem de Çölyak’lı aileler adına teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Bağımlılıktan kurtulmak isteyelere hem terapi hem meslek edindirilecek Bağımlılıktan kurtulmak isteyelere hem terapi hem meslek edindirilecek

Editör: Manşet Gazetesi