Başkan Yele’den 'Plastiksiz Temmuz Hareketi'ne tam destek Başkan Yele’den 'Plastiksiz Temmuz Hareketi'ne tam destek

Trafik birimi, ilçede hizmet veren ticari araçların, yolcuların konforlu ve güvenli seyahat etmelerini sağlamak amacıyla kapsamlı bir denetim programı uyguluyor. Denetimler kapsamında araçların klima sistemleri kontrol edilerek, yaz aylarında serin bir yolculuk sunmaları sağlanıyor. Ayrıca, araç içi güvenlik kameralarının çalışır durumda olup olmadığı da titizlikle inceleniyor.

Adil Yele: Tüm tedbirleri alıyoruz

Minibüslerin çalışma ruhsatlarının güncelliği ve yasal gerekliliklere uygunluğu da denetimlerin bir parçası. Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, “Yaz aylarında vatandaşlarımızın rahat ve güvenli bir şekilde seyahat etmeleri için tüm tedbirleri alıyoruz. Ticari araçların klima ve güvenlik kamera sistemlerinin aktif olması, hem sürücülerin hem de yolcuların güvenliği için büyük önem taşıyor” dedi.

Başkan Yele, denetimlerin aralıksız devam edeceğini belirterek, “Ruhsatsız veya eksik donanımla çalışan ticari araçlara karşı taviz vermeyeceğiz. Vatandaşlarımızın güvenliği ve konforu bizim önceliğimizdir. Bu nedenle tüm ticari araç sahiplerinin gerekli düzenlemeleri yaparak yasalara uygun şekilde hizmet vermelerini bekliyoruz” diye konuştu.

Çiftlikköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, denetimlerin yaz dönemi boyunca devam edeceğini ve kurallara uymayan araç sahiplerine gerekli uyarıların yapılacağını bildirdi.

Editör: Manşet Gazetesi