Şampiyonuz evet ne kadar güzel bir şey şampiyonluk küçük şehrin büyük hikayesi sloganımız mottomuz buydu. Yalovasporumuzun basketbol takımı yazdı, geçen yıl kıl payı kaçırdığımız şampiyonluğu bu yıl zorlu maçlarda çok heyecanlı geçen maçlar sonunda nihayet kazandık. Daha şampiyonluk kupasını kaldırmadılar kaldıramadık. Çünkü daha ligin bitmesine var ama artık şampiyonuz.

 

Geçen hafta pazar günkü maç gerçekten çok heyecanlıydı. Çok zorlu bir mücadeleydi her zaman olduğu gibi. Yalovaspor müthiş bir taraftara sahip, hemen herkes oradaydı. Hatta biletler tükendi insanlar içeriye giremedi.

Gördüm ki gerçekten mutlu olmaya ihtiyacımız var. Birlikte olmaya, kavgalarımızı, ayrılıklarımızı farklılıklarımızı unutup Yalovamız için el el birlikte olmaya gerçekten ihtiyacımız var.

Şampiyonluk heyecanını salondaki herkesin nasıl kutladığını, nasıl içten bir mutlulukla kutladığını görünce ne kadar da çok ihtiyacımız varmış mutlu anlara dedim. Ne kadar da çok ihtiyacımız varmış birlikte sevinmeye, birlikte başarılar kazanmaya...

Yalovasporumuzun şampiyonluğunda herkesin gerçekten çok büyük emekleri var. Orbay Tuna başkanın, tüm yöneticilerimizin, sponsorların, maddi manevi destek veren herkesin, o müthiş taraftarımızın ve tabii ki takım koçumuz ve oyuncularımızın...

Birlikte olunca, birlik olunca, çok çalışınca, çok mücadele edince büyük şeyler başarılabiliyor.

Basketbol Takımımız küçük şehrimizin büyük hikayesini yazdı ve Süper Lig’de de bu hikayeyi devam ettireceğine inanıyorum. Süper Lig’e çıkmak aşılması gereken bir çıtaydı. Bu çıtayı yine açtık ve artık bundan sonra Yalovaspor’umuzun mücadelesi Süper Lig’de devam edecek .

Bugüne kadar destek veren herkesin destek vermeye devam edeceğini biliyorum. İşin ilginç tarafı bugüne kadar Yalovaspor‘u önemsemeyen, ilgisiz kalan, destek vermesi gerekirken destek vermeyen, hatta destek sözü verip sonradan bu sözlerinden cayan, Yalova’nın büyük sanayicilerinin, büyük tersanelerin, organize sanayi bölgelerinin, teknokrat ve bürokratlar ile seçilmiş ve atanmışların da bundan sonra şapkalarını önlerine koyup düşünmelerini, vermeleri gereken desteği seve seve vermelerini arzu ediyorum.

Ekmek yediğiniz şehre kazanç sağladığınız. Etinden, sütünden, havasından, suyundan faydalandığınız şehre; sportif, sosyal, kültürel faaliyetler için elinizden geleni yapmanız borcunuzdur. Unutmayın ve borcunuzu ödeyin. Bu borç sizin borcunuzdur. Eninde sonunda ödemek zorundasınız.

Süper Lig’de, Yalovaspor Basketbol takımına gönülden başarılar diliyorum.