Yalova Belediyesi, özellikle yaz aylarında artan izinsiz ve usulsüz hafriyat döküntüleriyle mücadele kapsamında denetimlerini sıklaştırdı. 

İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, inşaat faaliyetlerinin hızlanmasıyla birlikte oluşan hafriyat döküm sahası dışında dökülen hafriyatlara karşı önlemlerini arttırdı.

Yetkililer, depolama sahası dışında hafriyat dökülmesinin yasalara aykırı olduğunu vurgulayarak, bu tür eylemlere cezai işlem uygulanacağını belirtti. Ayrıca, vatandaşların usulsüz hafriyat/inşaat döküntüleri hakkında Yalova Belediyesi 153 numaralı ihbar hattını ihbarlarını iletebileceklerini söylediler.

Erkılınç 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı Erkılınç 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı

Başkan Gürel; “Yalova’mızın Eşsiz Doğası Bizim En Büyük Mirasımız”

Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Çevre koruma ve sürdürülebilirlik ilkelerine bağlı kalarak, şehrimizin temizliği ve doğal güzelliklerinin korunması için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Hafriyat döküntüleriyle ilgili denetimlerimizi sıklaştırarak, çevremizin ve yaşam kalitemizin korunmasına katkıda bulunacağız.” ifadelerini kullandı.

2872 sayılı Çevre Kanunu, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu ve Hafriyat Toprağı, İnşaat ve Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği çerçevesinde yapılan denetimlerin devam edeceği belirtilirken, Belediye yetkilileri kurallara uymayanların cezalandırılacağını ve çevreye zarar veren her türlü eylemin önüne geçilmesi için çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

Editör: Mustafa Turan