Kış günleri kendini gösterirken bir yandan da hastalıklar kapımızı çalmaya başladı. Bu soğuk günlerde vücudumuzu hastalıklardan korumanın en etkin yolu bağışıklık sistemini güçlendirmek olacaktır.

Hastalıkları bir düşman gibi görürsek, vücudumuzda onları bekleyen ve düşmana karşı ilk ve en etkin mücadeleyi veren sistem, bağışıklık sistemimizdir. Bağışıklık sistemi bedenimizin doğumdan bu yana ayakta kalmasının en önemli sebebi ve destekçisidir. Stres gibi nedenlerle bu önemli sistem çöktüğünde başta kanser olmak üzere tüm fırsatçı hastalıklar baş gösterir.

Bağışıklık sitemini güçlendirmek, hiçbir sağlık sorununuz yoksa bile geleceğinize yapılacak en büyük yatırımdır. Kışın uygulanan bağışıklık güçlendirici destek tedaviler enfeksiyon hastalıklarından korur. Tüm yıl boyunca aralıklı olarak uygulanan bağışıklık güçlendirici kürler, vücudun sağlıklı bir yol almasını sağlar. Bugün tamamen bağışıklık sistemini güçlendiren ürünlerle hazırlayacağımız bir kür paylaşacağım sizlerle. Bu karışım bağışıklık sisteminizi güçlendirip, kan dolaşımınızı arttıracak.

Malzemeler;

  1. ½ fincan soyulmuş, küp küp kesilmiş zencefil
  2. ½ fincan soyulmuş, küp küp kesilmiş yabanturpu
  3. ½ fincan soyulmuş, küp küp kesilmiş zerdeçal
  4. ½ fincan doğranmış soğan
  5. ¼ fincan ezilmiş sarımsak
  6. İki adet doğranmış Meksika biberi
  7. İki adet organik limon suyu ve kabukları
  8. Organik elma sirkesi
  9. Organik bal

Hazırlanması için birkaç adımımız var. Öncelikle zencefil, yabanturpu, soğan, sarımsak, biber, limon suyu ve kabuklarını bir litrelik bir kavanoza koyun. Malzemeleri kavanozun dörtte üçü dolu olacak şekilde aşağı doğru bastırın. Üzerlerini kapatacak kadar sirke ekleyin. Kavanoz kapağınız metalse iç kenarlarını yağlı kağıtla kaplayarak sirkenin paslandırmasını engelleyin. 2-4 hafta oda sıcaklığında ve karanlık bir yerde bekletin. Süre bitiminde kavanozu iyice çalkalayın ve bir tülbentle süzün. Tat vermesi için bal ekleyebilirsiniz. Buzdolabında saklamayı unutmayın.

Bu çok faydalı bağışıklık güçlendirici kürümüz hazır olduktan sonra, hastalıklara karşı korunmak için günde 1-2 çorba kaşığı, eğer hastalığa yakalandıysanız ve atlatmak istiyorsanız 3-4 saatte bir 1 çorba kaşığı doğrudan içebilir veya çayınıza ekleyebilirsiniz.

Sağlıkla kalın…