Yalova Doğu ve Güneydoğu Anadolu İş İnsanları Derneği’nin (YADGİD) 2. Olağan kongresi yoğun katılım ile gerçekleştirildi. Önceki dönem YADGİD Başkanı Murat Yalçınkaya kongre sonrasında açıklamalarda bulundu.  Açıklamalarına “Çok Değerli Yadgid ailemiz, ölümsüz insan Yunus Emre’nin parolası olan “Ben gelmedim dava için benim işim sevgi için Dost'un evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim” nasihatiyle yola çıktığımız derneğimizin 2. olağan kongresini gerçekleştirdik. Başkanlık görevini yürüttüğüm yaklaşık 15 aylık süre içerisinde kişiliğimden ve doğrularımdan ödün vermeden topluma hizmet etmeye gayret gösterdim” diye başlayan Murat Yalçınkaya, “Bu süreçte desteklerini esirgemeyen başta yönetim kurulu arkadaşlarım olmak üzere herkese çok teşekkür ederim. Başta ülkemizde yaşanan büyük acılara sebep olan asrın felaketi deprem sürecinde olmak üzere insanların sıkıntılarını gidermek ve acılarını paylaşmak amacıyla birçok destek kampanyası yürüttük. Başkanlık görev süresince hiçbir kuruma hiçbir siyasi partiye veya şahıslara yararlanmaya çalışmadan, yalakalık yapmadan bildiğim doğruları söylemekten, çekinmeden kimsenin arkasından iş çevirmeden, insani görevimi yerine getirmeye çalıştığım bu süreçte çok kıymetli dostluklar edindim. Bunun yanı sıra her kesime yararlanmaya çalışan, her ortama göre şekil alabilen, doğruları çıkarları doğrultusunda değişebilen insanları da tanıma fırsatım oldu. Bizler sadece insanlığa hizmet etmek için çabalarken bu çabayı bile boşa çıkarmaya çalışan kalpleri ve gönülleri kararmış insanları da tanıdım. Ama bu insanlar hiçbir zaman iyilik iyidir şiarıyla çıktığımız bu kutsal insani görevimde beni alıkoymamıştır” sözlerini sarf etti.  

Murat Yalçınkaya: Her türlü desteği vermeye devam edeceğim

Yapılan kongrede aday olmama kararı aldığını dile getiren Yalçınkaya, “Başkanlık görevine talip olan Tahsin Balkuş arkadaşımızın YADGİD yönetim kurulu başkanlığının Yalova’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Görev süresi boyunca yönetimde yer alarak topluma faydalı işler yapması için gerekli her türlü desteği vermeye devam edeceğim” dedi.

Karayip Korsanları Yıldızı Tamayo Perry Hayatını Kaybetti Karayip Korsanları Yıldızı Tamayo Perry Hayatını Kaybetti

Tahsin Balkuş: Var gücümüzle çalışacağız

Kongrede Yalova Doğu ve Güneydoğu Anadolu İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Tahsin Balkuş da açıklama yaptı. Kongre sonrasında görevi Murat Yalçınkaya’dan devraldığını kaydeden Tahsin Balkuş, şunları söyledi: “Derneğimize bugüne kadar verdiği emek ve çalışmaları için çok teşekkür ediyorum. Öncelikle belirtmek isterim ki yönetimimiz ve arkadaşlarımız ile derneğimizi daha ileri seviyelere taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Yalova Doğu ve Güneydoğu Anadolu İş İnsanları Derneği olarak bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da tüzüğümüzde de belirtildiği üzere hiçbir ayrım yapmaksızın yardıma muhtaç herkese imkanlarımız çerçevesinde dayanışmayı ilke edinerek yol yürüyeceğiz. Daima herkese eşit mesafede olacağız. Bizim tarafımız her zaman toplumun faydası ve iyiliğinden yana olacaktır. Bunların dışında hiçbir tarafımız olmamıştır olmayacaktır. Yalova Doğu ve Güneydoğu Anadolu İş İnsanları Derneği olarak yardımlaşma çalışmalarımız artarak devam edecek ve açıklayacağımız birçok programımız olacaktır. İş hayatına katılım, başarıya giden yolda seminer ve eğitimlerle çalışmalarımızı geliştirmek için birçok etkinliğe imza atacağız. Yapacaklarımızın topluma ve insanlarımıza katkı sağlamaktan başka gayesi olmayacağını tekrardan belirterek, Derneğimizin 2.Olağan Genel Kongremizin ilimiz ve tüm üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Editör: Manşet Gazetesi