Kaytazdere Belediye Başkanı Doğan Çitil, görevi başlamasının ardından henüz 2 ay geçmesine rağmen birçok çalışmaya imza attı. Daha yaşanabilir bir Kaytazdere oluşturmak için kolları sıvayan Doğan Çitil, beldenin yollarını temizledi. Bununla da kalmayan Başkan Çitil, beldenin ünlü halk plajı için de önemli girişimlerde bulundu.

“Beldenin 7 bin 123 nüfusu var”  

Açıklamalarına “Kaytazdere 1879 yılında kurulan küçük bir sahil kasabası. Yeşillikler içerisinde Marmara Denizi’ne kıyısı olan, mevcut yerleşim dokusuna sahip kentsel dönüşüm alanlarıyla Altınova ilçesinin bütünüyle önemli bir yerleşim alanı özelliği taşıyor. Bin 200 hektar alanımız ve 7 bin 123 nüfusumuz var. İmar planımız turizme açık” sözleriyle başlayan Çitil, şöyle devam etti: “Mavi bayrak ve sahil düzenleme projemiz var. Allah izin verirse 13 Haziran Perşembe günü Valimizin katılımıyla sahilimize mavi bayrağımızı asıyoruz. Mavi bayrak alınması için 32 kriter var. Bu kriterlerin hepsini yerine getirdik. Mavi bayrağımızı aldık. 13 Haziran’da düzenleyeceğimiz törenle mavi bayrağımızı asacağız.”

“Önümüzdeki sene 2 tane mavi bayraklı plajımız olacak”

Başkan Çitil konuyla ilgili son olarak şunları ekledi: “Yaklaşık 1 kilometre sahil uzunluğumuz var. Bunun sadece 100 metresine mavi bayrağımız bu sene içerisinde aldık. Öteki 200 metreye de bir önümüzdeki yıl içerisinde mavi bayrağımızı alacağız. Önümüzdeki sene 2 tane mavi bayraklı plajımız olacak.  Mavi bayrak için Şubat aylarında müracaat yapılmıştı. Denetim kontrolleri yapıldıktan sonra mavi bayrak verildi.”

Haber: Yasemin Demir 

Yalova'da yangın paniği : Katı atık depolama alanı yanıyor Yalova'da yangın paniği : Katı atık depolama alanı yanıyor

Editör: Mustafa Turan