Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova Milletvekili Tahsin Becan, ilin sorunlarını Meclis çatısı altında gündeme getirmeye devam ediyor. Seçildiği günden beri kentte kangren haline dönen sağlık, ulaşım ve turizm sorunlarını dile getiren Becan son olarak Kılıç Yolu’nu ele aldı. Yalova’yı İstanbul-İzmir Otoyolu'na bağlayan kilit noktalardan olan Kılıç Yolu'ndaki sorunların bitmediğini ifade eden Milletvekili Becan, sorunun AK Parti iktidarının plansızlığından kaynaklandığını söyledi.

“Yalova İl Genel Meclisi'mizde defalarca dile getirdik”

Yoğun mesaisine devam eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde söz alan CHP’li Tahsin Becan şunları söyledi: “Bu yolla ilgili sıkıntılarımızı Yalova İl Genel Meclisi'mizde defalarca dile getirdik. Gazi Meclisimize soru önergeleri verdik. Sayın Valimiz de iyi niyetle sorunu çözmek için çaba gösterdi. Ne var ki, bugüne kadar bir sonuç alamadık. Çünkü sorun bizzat AK Parti’nin plansızlığından kaynaklanıyor. Yolu medeniyet olarak gören ancak insan yaşamını önemsemeyen iktidarın, karayolları hizmet ağından çıkardığı yolumuzu hiçbir devlet kurumu sahiplenmiyor! Bir köy yolu; Yalova ekonomisinin can damarı olan OSB’nin ana yolu olabilir mi? Her gün onlarca ağır tonajlı kamyonu kaldırabilir mi? Bir köy yolu devasa bir otobanın çıkışı olabilir mi? Her gün yüzlerce aracı taşıyabilir mi?”

“İnsanların ölmesini mi bekliyorsunuz?”

Galata Kulesi Bugün  İtibariyle Ziyaretçilere Açıldı Galata Kulesi Bugün İtibariyle Ziyaretçilere Açıldı

Konunun takipçisi olduğunu ve sorunun çözümü için Ulaştırma Bakanı’ndan defalarca randevu talebinde bulunduğunu da ifade eden Becan, “Ulaştırma Bakanına sesleniyorum; Kılıç Yolu’nu görmeniz için bir kamyonun onlarca aracı biçmesini ve insanların ölmesini mi bekliyorsunuz!” dedi. CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan sözlerini, “Hemşerilerimizin içi rahat olsun. Yalnız değilsiniz. Cumhuriyet Halk Partisi var, sorunları da biz çözeceğiz” diyerek tamamladı.