Burdur’da çok büyük çapta bir sağlık skandalıyla karşı karşıyayız!


CHP Samsun Milletvekili Dr. Murat Çan, “21 yüzyılda Burdur’da çok büyük çapta bir sağlık skandalıyla karşı karşıyayız” dedi. 

CHP Lideri Özgür Özel’in talimatıyla CHP Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. Kayıhan Pala ile birlikte Burdur, Antalya ve Afyon illerindeki hastanelerde incelemelerde bulunan Samsun Milletvekili Dr. Murat Çan, Diyaliz Ünitesinde yaşanan olayla ilgili sert eleştirilerde bulundu.Bunu üzerini örtmeye çalışarak toplumdan gizleyemez. Ben de tekrardan Burdurlu hemşehrilerimize başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Burada çok erken dönemde hassasiyet gösteren il başkanımıza, belediye başkanımıza ve konunun ortaya çıktığını fark eder, fark etmez tüm Türkiye kamuoyuyla paylaşmaya sebebiyet veren, onun sayesinde öğrendiğimiz sevgili Burdur milletvekilimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Büyük bir sorumluluk ve hassasiyet örneği gösterdiler kendilerine müteşekkiriz milletvekili olarak” şeklinde konuştu.

Karayip Korsanları Yıldızı Tamayo Perry Hayatını Kaybetti Karayip Korsanları Yıldızı Tamayo Perry Hayatını Kaybetti

kalması denetimsizliğini yaşadı Burdur. Biz de bunu burada gördük ve değerlendirdik ve şunu söylemek gerekir. Bizi Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi, Genel Başkanı toplumun bir çok konularında yaşadığı sorunlara gösterdiği hassasiyete paralel olarak ilk iş gününde sabahın saat 8’inde görevlendirdi. Yola çıktık, tekrar söylüyorum Afyon’da, Burdur’da, Antalya’da yaptığımız değerlendirmelerde büyük bir sağlık yönetimi zafiyetini görmüş olduk. Bunu meclise döndüğümüzde mutlaka dile getireceğiz bir çerçeve haliyle sağlıkta dönüşüm politikalarının ve tek adam rejiminin il idaresinde geldiği noktanın toplumun tamamı tarafından 85 milyon tarafından göz önüne çıkarılması için bütün devlet aklımızla ortaya çıkarmak için elimizden geleni yapacağız ve şunu söyleyerek ben de bitireyim bundan 5 ay kadar önce kendi meslektaşlarını paracı doktor olarak, bunu da eliyle para sayma hareketiyle gösteren ifade eden bir bakan gelip burada 34 kişinin yaşadığı mağduriyeti bizatihi kendi açıklamalarıyla topluma anlatmak zorundadır. Bundan kurtulamaz, bundan kaçamaz. Bunu üzerini örtmeye çalışarak toplumdan gizleyemez. Ben de tekrardan Burdurlu hemşehrilerimize başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Burada çok erken dönemde hassasiyet gösteren il başkanımıza, belediye başkanımıza ve konunun ortaya çıktığını fark eder, fark etmez tüm Türkiye kamuoyuyla paylaşmaya sebebiyet veren, onun sayesinde öğrendiğimiz sevgili Burdur milletvekilimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Büyük bir sorumluluk ve hassasiyet örneği gösterdiler kendilerine müteşekkiriz milletvekili olarak” şeklinde konuştu.

Burdur’daki skandal diyaliz mağduru Mustafa Demir bugün defnedilecek
Diyaliz skandal mağduru Mustafa Demir bugün memleketi Karamanlı’da defnedilecek.

Burdur’daki skandal diyaliz mağduru Mustafa Demir bugün defnedilecekmask
Burdur Karamanlı’da ikamet eden 25 Mayıs Cumartesi günü Burdur Devlet Hastanesi Diyaliz Merkezi’ne tedavi görmek için gelen 1954 doğumlu Mustafa Demir, tedavi gördüğü skandal sağlık olayında 33 hasta ile birlikte zehirlenmişti.


Afyon, Antalya, Isparta ve Bucak’ta bulunan hastanelere sevk edilen 33 kişiden 14’ü entübe edilmişti. Burdur İl Sağlık Müdürlüğü’nden dün yapılan açıklamada entübe olan hasta sayısının 4’e indiği bildirilmişti. Ancak dün akşam saatlerinde acı haber Antalya Tıp Fakültesi’nden geldi. 4 entübe  hastasından birisi olan, Antalya Tıp Fakültesi’nde  tedavisi yapılan, aslen Karamanlı’nın Manca Köyün’den olup ilçede ikamet eden  Musatafa Demir vefat etti. Bu sabah Antalya Tıp Fakültesi morgundan alınan merhum Mustafa Demir’in naaşı, bugün saat 11.00’da evinin önünden kaldırılacak olup kılınan cenaze namazının ardından Karamanlı İlçe Mezarlığı’na defnedilecek.

Kaynak:Burdurgazetesi.com

Kaynak: Burdurgazetesi.com