Çiftlikköylülüler ücretsiz yaz kursuna akın etti Çiftlikköylülüler ücretsiz yaz kursuna akın etti

Çiftlikköy Ragıp Naile Saraç Anaokulu’nun minik öğrencileri, ilçe sahilinden elde edilen yosunlar ve evsel organik atıklardan oluşturulan kompostla okul bahçesindeki çiçek ve bitkileri besledi.

Çiftlikköy Belediyesi Kompost Tesisi’nde üretilen kompost, anaokulu miniklerinin çevre ve geri dönüşümle ilgili farkındalıklarını artırmak için gerçekleştirilen etkinlikte kullanıldı.

Hem eğlendiler hem öğrendiler

Belediyenin İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Emine Yeşim Aras, okula 15 kg’lık kompost hediye ettiklerini dile getirerek, “Sıfır Atık Merkezimiz içinde yer alan kompost tesisimizi ziyaret eden okullardan gelen öğrencilere evlerinde kullanmak üzere 1’er kg’lık kompost paketleri hediye ediyorduk. Ragıp Naile Saraç Anaokulundaki miniklerimizle ise farklı bir etkinlik yapmak istedik. Tesislerimizde ürettiğimiz kompostu okullarının bahçelerinde kullandık. Minikler bu şekilde kendileri bitkileri besleyerek hem eğlendiler hem de bu yaşlarda böyle bir etkinliğe katılarak çevre bilinciyle ilgili uygulamaları yaparak öğrenmiş oldular” diye bilgi verdi.

Editör: Manşet Gazetesi