PTT'den Emeklilere %20 İndirim Yapılacak PTT'den Emeklilere %20 İndirim Yapılacak

Yalova Belediyesi’nin Almanya’dan kardeş şehri Rottenburg am Neckar Belediyesi’nden Türkiye’ye gelen misafirlerle bir araya gelen Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel, kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi için yapılabilecek çalışmaları masaya yatırdı.

Ziyarette yer alan Rottenburg am Neckar Belediye Başkanı Stephan Neher, Kültür İşleri Daire Başkanı Manuela Beck, Özel Kalem Danışmanı Ümit Kapti ve Rottenburg-Yalova Kardeş Şehir Derneği üyeleriyle bir araya gelen Başkan Gürel, kardeş şehirden gelen misafirleri burada ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Başkan Gürel ve Başkan Neher, ilk olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ndaki törenlere katıldı. Törenlerin ardından yemekli bir programda bir araya gelen Başkan Gürel ve Alman heyet, çeşitli konularda istişarelerde bulundu.

Proje ve çalışmalar görüşüldü

İki şehir arasında yapılabilecek proje ve çalışmaların görüşüldüğü toplantıda konuşan Başkan Gürel, “Kardeş şehirlik kavramına oldukça önem veriyorum. Hem bir birimizi hem kültürlerimizi tanıma anlamında önemli buluyor hem de Avrupa’daki kardeş şehirlerimizi bizlerin dünyaya açılan kapısı olarak görüyorum. Kültürel anlamda ve diğer birçok konuda kardeş kentimizle çeşitli işbirliklerine ve ortak projeler üretmeye varız” dedi.

Rottenburg am Neckar Belediye Başkanı Stephan Neher ise Yalova ile kardeş şehir olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Başkan Neher, “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı gibi önemli bir günde Türkiye’de bulunmaktan büyük memnuniyet duyduk. Sizlerin sevincine ve gururuna ortak olmaktan bizler de mutluyuz. Kardeş şehir ilişkilerimizi daha da geliştirmek isteriz. Sizleri ve ekibinizi de kutluyoruz” diye konuştu.

Yapılan karşılıklı görüşmelerde her iki şehir arasında yapılması planlanan projeler istişare edildi. Başkan Gürel, konuk heyet ve Türkiye’ye ziyarette bulunan dernek mensuplarına Türk Kahvesi ve Türk Lokumu hediye etti. Başkan Gürel, Başkan Neher’e geleneksel yöntemlerle üretilen Yalova Kâğıdı’na isminin yazılı olduğu tablo takdim etti.

Editör: Haber Merkezi