5 kategoride 172 sporcunun mücadele ettiği organizasyon Subaşı Belediyesi Mehmet Tunalı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay’ın açılış hamlesini yaptığı özel turnuvada Açık Kategori, 14 Yaş ve altı, 10 Yaş ve altı, 8 Yaş ve altı ve 7 Yaş ve altı olarak beş kategoriden oluşan turnuvaya toplamda 172 sporcu katıldı. Turnuvada her kategoride 1.’lere sporculara kupa ve satranç saati, 2. ve 3.’lere kupa ve satranç takımı, 4. ve 5. olan sporculara kupa ve satranç kitabı hediye edildi.

Tarkan "Kuantum 51" Albümü İçin 20 Milyon Harcadı Tarkan "Kuantum 51" Albümü İçin 20 Milyon Harcadı

Kıyasıya mücadele yaşandı

İki gün süren müsabakaların ardından Açık Kategoride Yiğit Akyaka şampiyonluğu kazandı. Arya Aydoğan ikinci, Hakan Mete Taştan üçüncü, Baran Öztürk dördüncü ve Arda Yusuf Yalçın’da beşinci oldu.

Kıyasıya mücadelenin yaşandığı U-14 kategorisinde ise birincilik Gökay Budak’ın oldu. İkinciliği Poyraz Derin’in elde ettiği bu kategoride Oğuzhan Aydın üçüncülüğü kazandı. Dört ve beşinci sıralarda ise Ertuğrul Filizoğlu ve Mustafa Atay Kay yer aldı. U-10 kategorisinde birincilik kupasunı Ahmet Can Demir kaldırdı. İkinclik kupasını Deniz Ege Duran, üçüncülük kupası ise Hasan Teoman Koruk’un oldu. Bu kategoride dördüncü sırayı Abdullah Emir Karanfil ve Umut Kağan Akşin’in oldu.

Başkan Canbay’dan teşekkür mesajı

Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay,” Subaşı’nda, bu yıl ikincisini düzenlendiğimiz 172 sporcunun katıldığı Atatürk Kupası Satranç Turnuvası’nda dereceye giren sporcularımıza ödüllerini verdik. Turnuva kıyasıya mücadele içinde geçti. Sporcularımız iki gün süren turnuvayı centilmence tamamladı. Turnuvaya katılan tüm sporcularımızı kutluyor, çocuklarımıza destek olan Yalova TSF hakemlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Editör: TE Bilisim