Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun 4. Olağan Genel Kurulu, Kütahya’da 25 Mayıs 2024 tarihinde yapıldı. Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam ve yönetiminin organizasyonu, Kütahya Valisi Musa Işın’ın destekleri ile gerçekleştirilen kongrede, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonun Kurucu Başkanı Nuri Kolaylı 4. defa Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanlığı görevine seçildi.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun 25 Mayıs 2024 günü saat 11:00 de başlayan kongresinde tek aday Nuri Kolaylı’nın oy birliği ile sonuçlanan seçiminin ardından, Kütahya’nın marka porselen fabrikalarına gün içinde ziyaretler yapıldı. 

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu çatısı altında bulunan 8 federasyon, 83 cemiyet başkanının ilk ziyareti KERAMİKA Porselen olurken, ikinci ziyaret TULU Porselen’e yapıldı. 

TULU Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kılınç adına Başkan Danışmanı Soner Sulamaz, TGK’nun; Başkan, yönetim ve cemiyet başkanlarını fabrika girişinde karşıladı. 

TULU Personel Başkan Danışmanı Soner Sulamaz fabrikanın; dünü, bugünü, üretimi, hedefleri vb. konuda bilgilendirmelerde bulundu. Mükemmel ev sahipliğinde, önce fabrikada üretilen yüzlerce çeşit ürün, 15’li guruplar halinde ve rehberler eşliğinde konuk cemiyet başkanlarına yönelik bilgilendirmelerde bulundu. 

Türksat 6A Amerika'da Gururumuz Oldu Türksat 6A Amerika'da Gururumuz Oldu

Ardından, fabrikanın üretim alanında çalışanlarla bire bir iletişim içinde, ürünün geçtiği aşamalar, rehberlerin bilgileri, çalışan işçilerin emekleriyle gözler önüne serildi. 

Porselen ürünler; onlarca aşama, saatlerce verilen emek, ziyaretçi gazetecileri hayretler içinde bıraktı. Devasa makine parkurları, sıcaklık dereceleri ile teknolojinin geldiği noktayı gözler önün seren çalışır halde ki fırınlar, bir çok işi yapan robotlar, ziyaretçiler tarafından muhteşem bulundu. 

Fabrika sahasında; işçilerin alın terleri, göz nuru emekleri, yönetimdekilerin olağan üstü gayret ve fedakarlıklarıyla harmanlanan her biri birer eser değerindeki ürünlerle ziyaretçiler tanıştırıldı. 

İstihdam başta olmak üzere ülke ekonomisine ciddi girdi sağlayan, başta Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ihracat yapan TULU Porselen, unvanını markalaştırarak, Türkiye’yi her alanda gururla temsil ediyor. 

TULU Porselen hakkında; 
25 yılı aşkın bir süredir sektöre yönelik bilgi ve birikimlerin modern yönetimi ilkesiyle birleştirerek porselen üretmektedir. 


1995 yılında bir çini atölyesinde başlayan yolculuğumuz 2012 yılında kadar seramik imalatı ile devam etmiş, sonrasında gerçekleştirilen başarılı AR-GE çalışmaları ile birlikte porselene hayat vermiştir. 

8000m2 kapalı alında başlayan faaliyetlerimize 1019 yılında yapılan yatırımlar neticesinde 45.000m2 yeni bir tesis daha bünyesine eklenmiş ve 1000 kişilik istihdam sağlayarak Kütahya’mızın parlayan yıldızı olmuştur. 
Ayrıca, 39 ülkeye yapılan ticari etkinlikler neticesinde ülkemiz ihracatında ciddi katkılar sağlamıştır. Home ve HoReCa gurubunda el dekoru ve dijital baskı teknolojisini kullanarak kişilerce işletmelere özel ürün seçenekleriyle ulusal ve uluslararası piyasada marka bilinirliğini her geçen gün arttırmaktadır.

Ürünlerimiz kullanıcı sağlığı açısından kanserojen içermeyen bileşenlerle hazırlanmakta ayrıca bakteri barındırmayan ve kolay yıkanabilir nitelikte nihai kullanıcı tüketimine sunulmaktadır.

Editör: C.A Admin