Uzun süredir kanserle mücadele eden Türk sinemasının usta ismi Ahmet Uğurlu, 71 yaşında hayatını kaybetti.

Ahmet Uğurlu Hayatını Kaybetri

Uzun süredir kanserle mücadele eden Ahmet Uğurlu'dan acı haber geldi. Uğurlu, 71 yaşında vefat etti. Ahmet Uğurlu, gördüğü tedaviyle kanseri atlatmıştı. Ne var ki yeniden nüksetmesi sonucu hayata veda etti.

Hastanede gerçeğini aratmayan deprem tatbikatı Hastanede gerçeğini aratmayan deprem tatbikatı

CEM YILMAZ DUYURDU
Acı haberi Cem Yılmaz "Çocukluk arkadaşlarım Taner kardeşimin ve Tuna ağabeyimin dayısı, Mustafa ağabeyimizin ağabeyi değerli büyüğümüz Ahmet Uğurlu ağabeyimizin mekânı cennet olsun. Ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar dilerim. Gençlik kahramanımızdı mekânı cennet olsun." sözleriyle duyurdu.

CUMA GÜNÜ TOPRAĞA VERİLECEK
Ünlü oyuncu, yarın öğle namazına müteakip Üsküdar Şakirin Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından, anne ve babasının yanına, Anadolu Hisarı Mezarlığı'na defnedilecek.

Ahmet Uğurlu resimleri

AHMET UĞURLU KİMDİR?
Ahmet Uğurlu, 2 Ağustos 1952'de Konya'da doğdu. Sanatçı, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. 13 yıl boyunca Devlet Tiyatroları'nda çeşitli oyunlarda yer alan sanatçı "Mine" filmi ile sinema dünyasına adım attı. Derviş Zaim'in yönettiği "Tabutta Rövaşata" filminde 'Mahsun' karakteri ile birçok ödül alan oyuncu ayrıca, Faint Sound, Avcı, Memleket Meselesi, Döngel Kârhanesi, Yol Ayrımı, Behzat Ç. gibi birçok dizi ve filmde yer aldı.

Kaynak: Tv100.com