Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra Twitter adını ortadan kaldırarak yerine X'i getiren sosyal medya platformu, büyümekte zorlanıyor gibi görünüyor. İşte detaylar:

X'in Durumu

X, Musk tarafından satın alındıktan sonra günlük aktif kullanıcı sayısında duraklama yaşadı. Bu yılın ikinci çeyreğinde, X'in küresel günlük aktif kullanıcı sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre sadece yüzde 1,6 artışla 251 milyon olarak açıklandı.

Threads Karşılaştırması

Facebook'un sahibi Meta, X'e meydan okumak amacıyla Threads adlı rakip bir platformu kullanıma sundu. Threads'in günlük kullanıcı sayısı 38 milyon civarında ve güncel indirmeler açısından X'in önünde yer alıyor. Threads, bu yıl iOS'ta 51 milyon, Android'de ise 87 milyon kez indirildi. X için bu rakamlar sırasıyla 20 milyon ve 45 milyon.

Büyüme Sorunu 

YouTube Premium  Yeni Özelliklerini Duyurdu YouTube Premium Yeni Özelliklerini Duyurdu

Threads büyüdükçe, kullanıcıların X'e giriş yapma olasılığı azalıyor. X, genel olarak hala popüler bir platform olsa da Threads, keskin bir şekilde büyümeye devam ediyor. Musk için X, hayal ettiği uygulama olabilir, ancak kullanıcı deneyimi ve artan kullanıcı sayısı bu hayali tam olarak yansıtmıyor¹²³.

Bu bilgiler ışığında, X'in geleceği hakkında belirsizlikler devam ediyor. 

Editör: C.A Admin