Yalova'da silahlı kavga dehşeti: 1 yaralı Yalova'da silahlı kavga dehşeti: 1 yaralı

Yaz aylarında Yalova’da yaşanan su krizinin çözümüne yönelik Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya’dan açıklama geldi. Yalova İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirilen Makine Parkı Araç Teslim Töreni’ne katılan Vali Hülya Kaya, törende gerçekleştirdiği açıklamada Yalova’nın tüm köylerine su tasarrufunu sağlamak amacıyla akıllı saat takılacağının müjdesini verdi.

Konuyla ilgili açıklamasına “Yaz dönemi yaklaşıyor. Yaz döneminde köylerimizin en büyük sıkıntısı su sorunu. Dolayısıyla biz İl Özel İdare olarak bu dönemde şöyle bir çalışma başlattık. Bütün köylerimize akıllı saat sistemini yerleştireceğiz. Bütün hanelerimize bu akıllı saatleri takacağız” diye başlayan Vali Kaya, “Bunu neden yapıyoruz? Bizim içme suyumuz en değer verdiğimiz varlığımız. Dolayısıyla bunun tasarruflu bir şekilde kullanılması da bizim için çok büyük önem arz ediyoruz. Biz yakın zamanda muhtarlarımızla toplantımızı yaptık” dedi.

İki tane profesyonel ekip oluşturulacak

Bu projeyle ilgili İller Bankası’ndan kredinin alındığını dile getiren Kaya, şöyle devam etti: “Bunların her birisini köylerimizde en kısa zamanda takacağız. Ayrıca şuna da talibiz: biz iki tane profesyonel ekip oluşturacağız. Köylerimizdeki bütün suyla ilgili teknik problemleri, alt yapı sorunlarını özel idarenin oluşturmuş olduğu bu ekipler çözecek. Artık muhtarlarımızın da yönetiminde bu alanın kalmasını çok istemiyoruz. Çünkü onlara da çok büyük yük oluşturuyor.”

Haber: Mustafa Turan