Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ve Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç finallerin startını birlikte verdi.  Yalova Çocuk Oyunları Şenliği”nin finalleri renkli görüntülere sahne oldu. İlçelerde gerçekleşen elemeleri geçen okullar 90.Yıl Spor Salonu’nda düzenlenen finalde şampiyonluk için ter döktü.

Şampiyon olmak için kıyasıya yarıştılar

Çiftlikköylü minikler kağıt yapımını öğrendi Çiftlikköylü minikler kağıt yapımını öğrendi

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ve Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç’ın da katıldığı finaller saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı. Törende konuşan Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, toplamda 116 ilkokul ve Ortaokuldan toplamda 29 bin 612 öğrencinin yarıştığı elemelerden finale kalan 22 okulun finallerde yarışacağını söyledi. Çocuklar için oyunun gıda kadar önemli bir gereksinim olduğunu ifade eden Akmeşe, “Bir insanın ana vatanı hiç şüphesiz çocukluğudur. Çocuk dediğimiz masum varlığın en temel ihtiyacı gıdadan sonra oyundur. Çocuklukla özdeşleşen bir diğer kavram da şenlik ve eğlence kavramıdır. Bugün burada tüm ilçelerimizle birlikte planlamış olduğumuz 60 ortaokuldan 13 bin 781 öğrenci, İlkokullardan ise toplamda 56 okuldan 15 bin 831 öğrencinin arasından sıyrılıp gelen takımlarımız şampiyonluk kupasını kaldırmak adına ter dökecekler. Bu uzun soluklu organizasyonunun gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese de çok teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmanın ardından “Çocuk Oyunları Şenliği”nin finallerinin startını ellerine aldıkları bayraklarla Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ve Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç birlikte verdiler. Finallere kalan okullar kendi kategorilerinde il şampiyonu olmak için pistte ter döktüler. 

Editör: Mustafa Turan