Haydi Yalova! Festival coşkusunu hep bilikte yaşamaya! Haydi Yalova! Festival coşkusunu hep bilikte yaşamaya!

Yalova Karadenizliler Derneği bir süre önce olağanüstü kongreye giderek yönetimde değişiklik yapmıştı. Uzunca bir süre dernek başkanlığını yapan Metin Bahadır 4 yıllık aranın ardından yeniden başkan seçildi.

“Karadenizliler federasyonundan ayrılma kararı aldık”

Kudu Kafede bir basın toplantısı düzenleyerek yeni yönetimi tanıtan Metin Bahadır, amaçlarının Yalova'da yaşayan Karadenizlilerin sesi olmak olduğunu ifade etti. Bugüne kadar Karadeniz kültürünü Yalova'da yaşatmak ve yaygınlaştırmak adına birçok önemli çalışmaya imza attıklarını da hatırlatan Bahadır, "10 yıl boyunca derneğimizde daha önceki dönemde başkanlık yapmıştım.  4 yıl aradan sonra tekrar yönetimi olağanüstü genel kurulla devraldık. Sivil toplum kuruluşlarının siyaset üstü olduğuna inanıyoruz. Her siyasi partiye yakın olduğumuz kadar her siyasi parti ile de eşit derecede mesafemiz var. Aynı zamanda Karadenizliler Derneği yönetim olarak ilk toplantıda aldığımız karar gereğince, Karadenizliler federasyonundan ayrılma kararı aldık. Çünkü Karadenizliler Derneği kendi zaten köklü ve büyük bir dernek federasyonun gölgesi altında kalabilecek bir dernek değildir. Ayrıca biz Karadenizliler Derneği olarak üyelerimiz arasında Diyarbakırlı Batmanlı ülkenin 81 ilinden üyelerimiz var ve birlikte daha da güçlü olacağımıza inanıyoruz" dedi.

Yalova Karadenizliler Derneği yeni yönetiminde; Nurten Anıl, Kadir Bektaş, Muhammed Öztürk ve Murat İnce başkan yardımcısı.  Semra Taşkıran sekreter, Mehmet istekli ise muhasip olarak yer aldı. Denetleme kurulu ise Cemal Ulusoy, Özel Bahadır ve Osman Kalyoncu'dan oluştu.