12 Nisan tarihinde geçirdiği trafik kazası sonrasında Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan ve burada 5 gün boyunca hayata tutunmaya çalışan Melek Karakaş hayat savaşını kaybetmişti. Ölümünden birkaç gün önce organlarını bağışlayan ve böylece organ nakli bekleyen 4 kişiye hayat veren Melek Karakaş için Yalova Merkez Camisi’nde Cuma Namazına müteakiben cenaze namazı kılındı. Cenaze törenine ailesi, sevenleri, Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel ve yüzlerce Yalovalı katıldı. Kalabalık cami avlusuna sığmadı.

Annesi tabutuna sarılıp göz yaşı döktü

Becan’dan tasarruf tedbirlerine tepki konuşması Becan’dan tasarruf tedbirlerine tepki konuşması

Namaz öncesinde taziyeleri eniştesi Furkan Kaya kabul etti. Melek Karakaş’ın annesi Viorica Cristina Karakaş ve ablaları Adile Karakaş ile Sibel Kaya kardeşlerinin tabutuna sarılarak bir süre gözyaşı döktüler.

Cenaze namazını Yalova Müftüsü İlyas Yılmaztürk kıldırdı. Burada organ naklinde dinen hiçbir sorun olmadığına değinen Müftü Yılmaztürk, herkesi organ naklinde bulunmaya da davet etti. Ardından kılınan cenaze namazı sonrasında omuzlara alınan Melek Karakaş’ın cenazesi götürüldüğü Yalova Şehir Mezarlığı’nda dualarla son yolculuğuna uğurlandı. Biz de Yalova Hayat ailesi olarak merhumeye Allah’tan rahmet acılı ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Haber ve Fotoğraf: Mustafa Turan