19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel’in öncülüğünde Yalova Belediyesi tarafından ‘19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü’ düzenlendi. Yoğun katılımın olduğu yürüyüş büyük beğeni topladı.

17 Ağustos Parkı Deprem Anıtı önünden başlayan yürüyüşe Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel’in yanı sıra CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, CHP İl Başkanı Erdem Doğancı, Merkez İlçe Başkanı Kemal Sürel, Almanya’dan kardeş şehir Rottenburg am Neckar Belediye Başkanı Stephan Neher, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.  

Atatürk ve Türk Bayrakları ile eşlik ettiler

Bando takımı eşliğinde gerçekleşen yürüyüşe vatandaşlar ellerinde Atatürk ve Türk Bayrakları ile eşlik ettiler. Bando takımının çaldığı marşlar eşliğinde yürüyen vatandaşlara civardaki vatandaşlar da alkışlarla destek verdi. Gazipaşa Caddesi’nde sahil boyunca yapılan yürüyüş, Yalova Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nın önünde sona erdi. Burada bir konuşma yapan Başkan Mehmet Gürel, “Bize bağımsızlığımızı veren, bu milletin bağımsızlığını sağlayan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘doğum günüm’ dediği, bu kadar önemsediği günü Türk gençliğine ve Türk sporuna hediye ediyor. Bu yüzden bu gün çok önemli. Biz de bu hissiyatla bu bayramı kutluyoruz. Atamızın gençlerimize armağan ettiği bu özel günde 7’den 77’ye hemşehrilerimizle yürüdük. Bandomuzun çaldığı marşlara eşlik ettik, 19 Mayıs coşkusunu yaşadık.  Yürüyüşe katılan, bizlere alkışlarla destek veren herkese teşekkürler” dedi.

Yürüyüşün ardından hemşehrilerinin yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaşan Başkan Gürel, burada vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Handere Çöplüğü yangını kontrol altında Handere Çöplüğü yangını kontrol altında

Editör: Manşet Gazetesi