MHP'den adliyedeki silahlı kavgaya ilişkin açıklama MHP'den adliyedeki silahlı kavgaya ilişkin açıklama

Bu buluşmanın amacı, eğitimde yaşın önemli olmadığını göstermekti. Ersoy, “Okumanın yaşı olmaması, herkese teşvik olması anlamında bu buluşmalarımızı yapıyoruz” ifadesini kullandı.

Bu yıl YKS’nin Temel Yeterlilik Testi (TYT) oturumuna 3 milyondan fazla aday başvurdu. 10 bine yakın okul ve 175 bin salonda gerçekleştirilen sınavda, sahadakilerle birlikte bir milyona yakın görevli yer aldı. Sınav süreci başarılı bir şekilde tamamlandı ve sonuçlar 17 Temmuz’da açıklanacak.

ÖSYM Başkanı Ersoy, “ÖSYM olarak devletin sınav merkeziyiz. Bu sene 60’a yakın sınav yapacağız ve bu sınavlarda 13 milyonun üzerinde adayımız var. Dolayısıyla sınavlarımızı yavaş yavaş dijital sınavlara doğru eviriyoruz” dedi. Cumhurbaşkanlığı öncülüğünde tüm kurumlarda dijitalleşme başladığını ve ÖSYM’nin de bu konuda destek sağladığını belirtti.

15 yaşındaki en genç aday Elif Koçak, sınavın güzel geçtiğini ve önceliğinin bir yeri kazanmak değil, sınav atmosferini yaşamak olduğunu ifade etti. Elif, nükleer tıp fiziği alanında İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi’ni hedeflediğini söyledi.

ÖSYM Başkanı Ersoy ise gençlere teşvik olmak ve okumanın yaşının olmadığını vurgulayarak, “Derslerine güzel çalışsınlar” tavsiyesinde bulundurdi

Editör: Manşet Gazetesi