Altınova’da bayram öncesi marketler denetlendi Altınova’da bayram öncesi marketler denetlendi

Türkiye’de nüfusun küçümsenmeyecek bir bölümünü engellilerin oluşturduğu söyleyen Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca,’ İlçemizde yaşayan engellilerimizi sadece 10-16 Mayıs Dünya Engelliler haftasında değil sürekli ziyaret edecek, engelli ailelerimiz ile sürekli bir araya geleceğiz. Toplum olarak birlik ve beraberlik içinde mutlu ve huzurlu bir yapıya ulaşacağız.’ dedi.

‘Engelli istihdamı hususunda üzerimize düşeni yapacağız’

İlerleyen süreçlerde Altınova’da yapılacak olan projelerle de engelleri rafa kaldıracaklarını belirten Belediye Başkanı Fazlaca,’ Her birimiz birer engelli adayıyız. Bizler engelleri rafa kaldıracak, onların hayatlarını kolaylaştıracak projeler üreteceğiz. Engelli istihdamı hususunda da Altınova Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz.’ dedi.

‘Engelliler haftası kutlu olsun'

Bilinçli her vatandaşın engelliler sevgi ve anlayışla kucaklayacağını belirten Başkan Fazlaca,’ Vatandaşlarımızın bu konuda bilinçlendirilmesi önemlidir. Engelli vatandaşlarımızın meselelerine kalıcı ve köklü çözümler üretme yolunda kat ettiğimiz mesafelerin daha da güçlenmesi temennisiyle 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftasını kutluyorum” diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi