Türksat 6A Amerika'da Gururumuz Oldu Türksat 6A Amerika'da Gururumuz Oldu

Mesajında; “Büyük sıkıntılar ve fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlere emanet edilmiştir. Bugünleri de yarınları da gençlerle hep birlikte inşa edeceğiz” diyerek sözlerine başlayan Başkan Mehmet Gürel, mesajına şöyle devam etti;

“Milli uyanışın en önemli sembolü olan 19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin bağımsızlık mücadelesi için Samsun’da ilk adımı atmış, Türk milleti, kendisini yok etmek isteyen düşmanlara karşı bir yumruk gibi birleşerek kurtuluş ateşini yakmıştır.

Samsun’da atılan o tarihi adım, çığ gibi büyüyerek tüm Anadolu’ya yayılmış, bu sayede vatanın işgalden kurtarılması için azimli ve kararlı bir mücadele başlatılmıştır. Kurtuluş Savaşı’nın habercisi olan bu özel tarih ile milletimiz bir kez daha Türk’ün başka bir boyunduruk altında yaşamayacağını tüm dünyaya ilan etmiştir. Ay yıldızlı bayrağımız bugün özgürce dalgalanıyorsa, bunu Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkarak yaktığı bu bağımsızlık ateşine borçluyuz.

Sevgili gençler sizler; ülkemizin umudu ve güvencesisiniz. Büyük Önder Atatürk, “Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O’nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.” diyerek sizlere duyduğu güven ve sevginin ne kadar büyük olduğu göstermiş ve Cumhuriyet’i sizlere emanet etmiştir. Bu değerli emaneti sonsuza kadar korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak en önemli görevinizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bağımsızlık uğrunda can veren şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizin teminatı gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”

Editör: Manşet Gazetesi