“Gelecek nesillere yaşanabilir, yeşil, temiz bir dünya bırakmak için çevre sorunları konusunda toplumsal farkındalığın artması gerekmektedir” diye sözlerine başlayan Başkan Gürel, mesajına şöyle devam etti;

“1972 yılında İsveç’te yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı'nda alınan bir kararla 5 Haziran, “Dünya Çevre Günü” olarak kabul edilmiştir. Alınan bu kararın ardından ‘Dünya Çevre Günü’ tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çevrenin korunması, el birliğiyle yaygınlaştırılması, iyileştirilmesi ve bilinçlendirilmesi konusunda çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Dünya genelinde kirlenen denizler, kuruyan su kaynakları, verimsizleşen topraklar hepimiz için bir tehdit haline dönüşmüştür. Bize bu kadar cömert davranan doğanın güzelliklerini korumak ve çevre kirliliğini önlemek tüm insanlığın ortak görevidir. Yarınımız olan çocuklarımızın daha sağlıklı bireyler olarak yetişmesi bugün bizim oluşturacağımız ortak bir çevre bilinci ile mümkündür. Ortak gayemiz gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmaktır.

Handere Çöplüğünde soğutma çalışmaları sürüyor Handere Çöplüğünde soğutma çalışmaları sürüyor

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yalova’dan tüm dünyaya çevrecilik dersinin verdiği Yürüyen Köşk'le her bir birey örnek almalı ve bir dal için nasıl çevrecilik dersi verdiğini göz önünde bulundurarak hepimiz çevremiz için duyarlı olmalıyız.”

Editör: Manşet Gazetesi