Adil Yele: 6 ayda belediyeyi düze çıkartacağım Adil Yele: 6 ayda belediyeyi düze çıkartacağım

Kaymakamlık Meydanı’nda Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Garnizon Komutanı Hv. Plt. Alb. Mert Uysal, Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele’nin öğrencileri selamlamasıyla başlayan etkinliklerde günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Şahinal yaptı.

Şahinal konuşmasında, “Bugün Türkiye’nin bağımsızlık ve milli egemenlik mücadelesinin önemli dönüm noktalarından biridir. 19 Mayıs 1919 tarihi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Türk Milletine özgürlük ve bağımsızlık ateşi yakmasının simgesidir.  Sevgili gençler, sizler geçmişten aldığınız kutsal mirası geleceğe taşıyacak olan güçsünüz” diyerek gençlerin bayramını kutladı. Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Gülce Güldal da, gençlik adına yaptığı konuşmada Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerine sahip çıkacaklarını vurguladı. Gençlerin oratoryo gösterisinin ardından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla ilçe genelindeki okullar arasında yapılan yarışmalarda derece alan öğrencilere ödülleri takdim edildi. Bayram etkinlikleri, Çiftlikköy Belediyesi Jimnastik ve Karate minik takımlarının gösterileri ile devam etti. Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin Türk Bayrağı açarak tamamladıkları kareografiyle kutlamaların finali gerçekleşti.

Başta yarının ışıkları gençler olmak üzere tüm Türkiye’nin 19 Mayıs 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladığını dile getiren Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, “Bizler 19 Mayıs ruhunu içimizde hissederek, ülkemizin çağdaş uygarlık seviyesini yakalama ve aşma kararlılığıyla çalışmaya, cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Tüm ülkemizin 19 Mayıs 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” dedi.

Editör: Manşet Gazetesi