Yalova’nın kurtuluşu coşkuyla kutlandı Yalova’nın kurtuluşu coşkuyla kutlandı

Çınarcık Emekliler Derneği Nesim Kaya başkanlığında 1 ay önce kuruldu. Kurulur kurulmaz 300 üyeye ulaşan Çınarcık Emekliler Derneği faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor.

Çınarcık Emekliler Derneği Başkanı Nesim Kaya, gazetemize yaptığı açıklamada Çınarcık halkının Kurban Bayramı’nı en içten dilekleriyle kutladığını söyledi.

Nesim Kaya: İlk hedefimiz lokal açmak

1 ay önce kurulmalarına rağmen 300 üyeye ulaştıklarını ifade eden Çınarcık Emekliler Derneği Başkanı Nesim Kaya, “Dernek olarak ilk hedefimiz lokal açmak olacak. Amacımız Çınarcık’ta yaşayan emekli vatandaşlarımızın tanışmasını ve kaynaşmasını sağlamak. Ayrıca lokalimizde bir lokanta ve çay ocağı açma isteğimiz var. Bu lokanta ve çay ocağında emekli üyelerimiz dışarıdan daha ucuz yemek yiyebilecek ve çay içebilecek. Böylece zaten zor koşullarda hayatını devam ettiren emeklilerimiz ekonomik yükünü hafifletmek istiyoruz” sözlerini sarf etti.

Nesim Kaya: Marketlerle indirim protokolü imzalayacağız

Emekli vatandaşların ekonomik yükünü hafifletmek için var güçleriyle çalıştıklarını kaydeden Nesim Kaya, “İlçemizde faaliyet gösteren 6 adet büyük market var. Bu marketlerle görüşmeler gerçekleştirdik. İndirim protokolü imzalayacağız. Bu protokol sayesinde derneğimiz üyesi olan emeklilerimiz yüzde 10 indirimli alışveriş yapabilecekler” dedi.

Son olarak ilçede yaşan emeklilere seslenen Nesim Kaya, “Gelin derneğimize üye olan ve gücümüze güç katın. Hep birlikte dayanışma içerisinde sorunlarımızın çözümü için çalışalım. İlçemizde yaşayan tüm emekli vatandaşlarımızı derneğimize üye olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Editör: Mustafa Turan