Yalova Erzincanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Yalova Belediyesi’nin destekleriyle Sporium Tesisleri’nde anma ve dayanışma gecesi tertiplendi. Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ve Dernek Başkanı Alemdar Coşkun, geceye katılan Erzincanlı hemşehrileriyle tek tek ilgilendi.

Başkan Tutuk ve Yalova Belediyesi’ne teşekkür

Burada bir konuşma yapan Dernek Başkanı Alemdar Coşkun, kendilerine böylesi önemli gece için destek veren Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’a ve Yalova Belediyesi ekibine teşekkür etti. Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yılını rahmet ve minnetle andıklarını söyleyen Coşkun, memleketleri Erzincan’ın adeta kardeşliğin şehri olduğunu belirtti.

Gecede Başkan Tutuk’a Erzincan yöresine ait bakır işlemeleri tabak hediye edildi.

İlker Tatar kalbine yenildi İlker Tatar kalbine yenildi

Tutuk, “Hemşerilerimizin daima yanındayım”

Programın ardından açıklamada bulunan ve hemşehrileriyle bir araya gelmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Tutuk, “Bilindiği üzere 13 Şubat Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü. Erzincan, yüce Türk milletinin sarsılmaz iradesi, vatan ve bayrak sevgisinin temsilcisidir. Erzincan’ımız kardeşliğin şehridir. Erzincan’ımız Sultan Alparslan’ın mirasıdır. Erzincan’ımız Mengücek Gazi’nin hatırası, şehitlerimizin de emanetidir. Yalova’mızda kıymetli Erzincanlı hemşehrilerimizle birlikte çalışıyoruz. Yalova Belediyesi olarak ve ben Mustafa Tutuk olarak kıymetli hemşehrilerimizin daima yanındayım, her zaman destekçileriyim. Hepsini saygıyla selamlıyor, bu topraklar uğuruna can veren şehitlerimizi rahmetle anıyorum” açıklamasında bulundu.