Tamamı öğrencilerden oluşan ve “Yalova TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” adıyla çalışmalarını sürdüren ekip, Yalovalı müzikseverlere birbirinden güzel şarkılarla geniş bir repertuvar sundu. Genç yetenekleri TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idari kadrosu, öğretmenleri, arkadaşları ve yerel halk yalnız bırakmadı. Şarkılar hep birlikte söylendi.

Ünlü şarkıcı Kalben’e uyuşturucu gözaltısı Ünlü şarkıcı Kalben’e uyuşturucu gözaltısı

Öğrenciler sahne deneyimi kazandı

TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerini, velilerini ve öğrencilerini bir araya getirerek okul ruhunu güçlendiren bu etkinlik, öğrencilerin sahne deneyimi kazanmalarına ve yeteneklerini sergilemelerine imkân sundu.

Eğitimlerin tamamı okul bünyesinde gerçekleşti

Müzik Öğretmeni Doğan Taban’ın çabalarıyla bir araya gelen öğrenciler, okulun bünyesinde bulunan “müzik odası”nda çalışmalarını gerçekleştirdi. Çok sayıda enstrümanın yer aldığı bu odada, öğrenciler kendi ilgi ve becerilerine uygun olan müzik aletlerini seçerek, Taban’ın öncülüğünde yoğun bir eğitim programından geçti.

Taban, öğrencilerin yeteneklerini keşfetmesinde ve müzik aletlerini seçmesinde kendilerine rehberlik etti. Büyük bir özveriyle öğrencilerin öğrenme becerilerini ve gelişimini takip eden Taban, bulduğu her fırsatta ekibi “müzik odası”nda toplayarak onlara çalışmalarını sürdürme imkânı sağladı. Öğrenciler bir yılı aşkın bir süre birlikte eğitim aldı. Okul idaresi bu süreçte Taban’a ve genç yeteneklere elinden gelen her türlü desteği verdi.

Gökkaya: Öğretmenimizi ve yavrularımızı tebrik ediyorum

Okul Müdürü Ercan Gökkaya, her zaman olduğu gibi yine öğretmenlerinin ve öğrencilerinin yanındaydı. Konser sonrası söz alarak bir konuşma gerçekleştiren Gökkaya, “Bu güzel konser için öğretmenimizi ve yavrularımızı tebrik ediyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak hep iyi işler yapmanın peşindeyiz. Bu güne kadar da hep bunu gerçekleştirdik. Evlatlarımız birçok farklı etkinlikte başarılar elde etti. İnşallah bu başarılara yenilerini eklemeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.