İşte Yıldırım’ın açıklamaları:

Değerli hemşerilerim, 5393 sayılı belediyeler kanunu, belediye yönetimlerinin seçildiği bölgelerde yaşayan insanların doğumundan ölümüne kadar her türlü sağlık, eğitim, ulaşım, ısınma, açlık, yol, su gibi beşeri ihtiyaçlarının karşılanması konusunda yükümlülük taşıdığını belirtmektedir. Bu amaçla, aşağıda belirttiğimiz projelerimizi Zafer Partisi çatısı altında, bilim, birlik ve barış anlayışı ile layıkıyla yerine getireceğimizi taahhüt ediyoruz.

Zafer Partisi ne merkez sağ veya sol ne de aşırı sağ bir partidir. Zafer Partisi Türk siyasetinin merkezindeki partidir. Siyasetin merkezini belirleyen şey, o devletin kuruluş felsefesi üzerinde şekillenir. Devletin kuruluş felsefesi, o devletin siyasetinin merkezini oluşturur. Bu anlamda, Türkiye'de cumhuriyetin kuruluş felsefesini ve Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliğini hiçbir noktasında taviz vermeden savunan Zafer partisi, Türk siyasetinin de merkezindeki partidir.

Bir ülkede akıl ve gönül birliği galip gelirse toplumun en sağlam harcı elde edilmiş olur. Zafer Partisi siyaseti ile, devletine, milletine, cumhuriyete ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bağlılığı ile sağ – sol olmadan merkez parti olma özelliğini taşımaktadır.

Tarafınızdan yetkilendirildiğimizde, tamamı insan odaklı olan 12 projemiz şunlardır. Neden 12 proje? Çünkü Zafer Partisi oy pusulasında 12. sırada yer almakta olup akılda kalıcı olması için. Aynı zamanda hedeflerimizi 12’den vuracağımıza olan güvenimizi yansıtmak için.

Projelerimiz;

1-     Sığınmacılar sorununu şehrimizde bulunan 45 bin sığınmacıya belediye hizmetlerini yüksek bedel ile tarifelendirerek memleketlerine kavuşturacağız.

2-     Deprem sorununu şehrimizde dirençli ve güvenli kentsel dönüşüm projelerimiz ile yerinde konut inşa ederek, depreme dayanıksız evleri karbon elyaf gibi düşük maliyetli ürünlerle güçlendirerek çözeceğiz.

3-     Gençlerimizi spor alanları, kütüphaneler, tiyatro ve teknokentler oluşturarak olumsuz alışkanlıklardan uzak tutacağız. Şehrimizde bulunan 19 bin öğrenci için yetersiz kalan 4 bin 500 kapasiteli KYK yurtlarına ilave öğrenci yurtları yaparak öğrencilerimizin barınma sorununu gidereceğiz. Kardeş kent projelerini aktif hale getirerek kültür paylaşımını biz gerçekleştireceğiz. Yine piyasaya göre çok daha uygun şartlarda kahve, çay gibi hizmet alınabilecek sosyal tesisler oluşturarak canlı müzik yada müzik listeleri eşliğinde ve ücretsiz internet sağlanarak gençlerimizin sosyalleşmelerine katkı sunacağız.

4-     Ekonomik darboğazdaki esnaflarımızın belediyeye olan yükümlülüklerini hafifletip sığınmacılara ayrılan fonu buraya aktararak sorunlarını gidereceğiz.

Recep Hacı’dan TEMAD’a ziyaret Recep Hacı’dan TEMAD’a ziyaret

5-     Şehrimizde Bayraktepe örneğinde olduğu gibi yerleşim yerlerinin imar sorununu biz çözeceğiz. Rant için değil, halkımız için imar planlamaları yapacağız.

6-     Kadınlar ve emeklilerimize hobilerine göre kendilerine gelir getirici atölyeleri biz kuracağız. Şehrimizde bulunan 3.450’ye yakın yaşlılarımız için yaşlı bakım merkezlerinin sayısını artıracağız. Ayrıca evlerinde yaşayan yaşlılarımıza özel bakım ve temizlik hizmetleri sunacağız. Fatura ödemeleri ve alışveriş imkanları için personel görevlendireceğiz.

7-     ​İstihdam sorununu şehrimizde konuşlu tersane ve fabrikaların personel ihtiyaçlarını, yapacağımız sözleşmelerle, belediye binamızda açacağımız istihdam ofisi aracılığı ile çözeceğiz.

8-     Şehrimizde 10 bin civarında mevcudu olan engellilerimizin ve ailelerinin eğitim ve sosyal ihtiyaç sorunlarını gündüz bakımevi inşasını yaparak çözeceğiz.

9-     ​Şehrimizde trafik ve ulaşım sorununu güzergahında tersaneler, hastane, üniversite ve turizm alanını kapsayacak şekilde hafif raylı ulaşım sistemiyle çözeceğiz. Yap işlet devret modeliyle çok katlı otoparkların projelerini gerçekleştireceğiz.

10-  Sahipsiz hayvanlar sorununu şehrimizde barınak sayı ve şartlarını iyileştirerek ve doğal hayvan yaşam merkezleri kurarak, can dostlarımıza güvenli yaşam ortamları sağlayarak çözeceğiz.

11-  ​Atık ve geri dönüşüm tesisleri kurarak yeniden değerlendirilme imkanı olan atıkların üretim sürecine dahil edilmesini sağlayarak belediyemize gelir getirici kaynak yaratacağız.

12-  ​Sürdürülebilir yeşil enerji projemizle güneş, rüzgar ve jeotermal unsurlarını kullanarak belediyemize gelir getirici kaynak yaratacağız. Kamu binalarından başlamak üzere TSE standartlarında yeşil enerji donanımlı binalar yaparak hemşerilerimizin hizmetine sunacağız.

Değerli Yalovalı vatandaşlarımız; görüldüğü üzere projelerimizin hiç biri hayali değil, hatta bir kısmının hayati olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu projeleri saha çalışmalarımızda, meslek odaları ile caddelerimizde, sokaklarımızda sizlerin talepleri doğrultusunda oluşturduk. Bizim maalesef televizyonlarımız yok, basınımız yok, seçim otobüsümüz yok, arkamızda holdingimiz yok. Ancak zafere inancımız var, halka inancımız var, güçlü bir imanımız var, güçlü bir teşkilatımız ve en önemlisi Kuvayi millîye ruhumuz var. Zafer partisi olarak ilimizde seçim çalışmalarımız daha çevreci, görüntü ve gürültü kirliliği olmadan, halkımız ile birlikte sahada, kafelerde, sanayide, meydanlarda, fırın, market ve köylerde bizzat konuşarak, dinleyerek, notlarımızı alarak gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. 31 Mart’ta, inanıyorum ki sizlerin teveccühü ile seçilerek ilimizde yıllardır kangren olan birçok sorunun çözümünü siz halkımızla el ele verip şeffaf, dürüst, katılımcı ve bilimsel bir yönetim anlayışı sayesinde, makul ve hızlı bir icraat takvimi ile sağlayacağız.

​Değerli hemşerilerim, inancımızla ve güçlü teşkilatımızla biz bunun için hazırız! Bu vesileyle, idrak etmekte olduğumuz Ramazan ayının da hepimiz için hayırlara vesile olmasını diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.