Turnuva Temad Yalova İl Başkanı Erdoğan Yıldız ve Yalova İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz'ın ilk hamlesi ile başladı. Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası nedeniyle yapılan, ayrı bir önem içeren 126 Sporcu üç ayrı kategoride yarıştı. İki gün süren turnuva sonunda ödüller sahiplerini buldu.

Turnuvada Dereceye Giren Sporculara;

En İyi Kadın Sporcu Merve İpek Deniz'e,

En İyi 2017 doğumlu Sporcu Ömer Taha Dede'ye,

En İyi 2016 doğumlu Sporcu Ahmet Kemal Karaman'a ödülleri Temad Yalova Kadın Kolları Sekreteri Fulya Nalbant tarafından verildi.

En İyi Kadın Sporcu Derin Ayvaz'a,

En İyi 2015 doğumlu Sporcu Çağan Toktaş'a,

En İyi 2014 doğumlu Sporcu Abdullah Emir Karafil'e,

En İyi 2013 doğumlu Sporcu Göktuğ Batur Kilim'e,

En İyi 2012 doğumlu Sporcu Ulaş Bozkurt'a ödülleri Gazeteciler Cemiyeti Yalova İl Temsilcisi Sezgin Altınel tarafından verildi.

En İyi Kadın Sporcu Sinegül Aliyeva'ya ödülü Satranç Federasyonu Yalova İl Temsilciliği Başhakemi Uğur Kaya tarafından verildi.

Sekiz Yaş Kategorisinde:

1. Ömer Dede Taha'ya, 2. Ahmet Kemal Karaman'a, 3. Tuna Efe Çelikel'e, 4. Merve İpek Deniz'e, 5. Kerem Alp Aksoy'a ödülleri Temad Yalova İl Muhasibimiz  Necdet Nalbant tarafından verildi.

 Açık Kategoride:

1. Yiğit Akkaya'ya, 2. Deniz Dirikolu'ya, 3. Ali Erdem Bilgi'ye, 4. Ertuğrul Demirbağ'a, 5. Ali Efe Kaderoğlu'na ödülleri İl Satranç Hakemi ömer Akkaya tarafından verildi.

12 Yaş Kategorisinde:

1.Çağan Toktaş'a, 2. Abdullah Emir Karafil'e, 3. Göktuğ Batur Kilim'e, 4. Ahmet Can Demir'e, 5. Kerem Sarıkaya'ya ödülleri Temad Yalova İl Başkanımız Erdoğan Yıldız tarafından verildi.

Temad Yalova İl Başkanı Yıldız'ın yaptığı açıklamada:  “Tarihimizde ayrı bir yeri ve önemi olan Çanakkale Zaferi ve bu zaferin Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceği emanet ettiği gençlerin bu anlamlı turnuvada yoğun ilgiyle bir araya gelmelerinden mutluluk duyduk. Bu değerli ve anlamlı organizasyonda katkılarından dolayı Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel ve Meclis Üyelerine, Yalova İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz ve Personeline, Temad Yalova İl Ailesine, Yalova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Emine Ballı ve Yönetimine, Yalova İl Gençlik ve Spor Müdürü Salih Kılıç'a, Satranç Federasyonu Yalova İl Temsilcisi Erkan Şat ve Yönetimine, Temad Yalova Koordinatörü Muharrem Ertan 'a, Satranç Federasyonu Koordinatörü Sebahattin Şavklıyıdız 'a, Başhakem Uğur Kaya ve Turnuva Hakem ve Görevlilerine, Turnuvaya katılan Sporcu ve ailerine teşekkür ediyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını diliyoruz. Bu vesile ile başta Çanakkale Kahramanı Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları olmak üzere Şehit ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. ”dedi.

Yalova’da Avrupa Kupası heyecanı Yalova’da Avrupa Kupası heyecanı