Yalova Belediyesi ile Rottenburg arasında eğitim protokolü Yalova Belediyesi ile Rottenburg arasında eğitim protokolü

“Bugün günlerden Yalova” sloganıyla yola çıkan ortaokul öğrencileri Yalova konulu yarışmalarda okullarındaki elemeleri geçerek üç kişilik takımlarla Şehit Sercan Yazar MTAL’nin düzenlediği bilgi yarışmasına katıldılar. Öğrencilerin heyecanı görülmeye değerdi.

Birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları pekişti

Şehit Sercan Yazar MTAL Okul Müdürü Sıddık Okay “Bu bilgi yarışması yaşadığımız şehre bir ahde vefa projesi olmanın yanında, okulumuzun ortaokul öğrencileri tarafından gezilerek görülmesi gibi önemli bir başka işlevi daha vardır. Ortaokul öğrencilerimiz, okulumuzun meslek liseleri arasındaki farkını bizzat gezerek gördüler, güzel bir gün geçirdiler. Yarışma bahaneydi, bugün burada tarihiyle, coğrafyasıyla, kültürü ve efsaneleri ile Yalova konuşuldu. Öğrenciler arasında birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları pekişti” dedi.

"Yalova benim kentimdir" projesine katılım sağlayan ve jüride de destek veren İl Kültür Müdürü Ziya Karatekin yaptığı değerlendirme konuşmasında “Okullar sadece akademik anlamda öğrenciye destek olmazlar. Bu tür faaliyetlerin okullarımızda yapılması öğrencilerin sosyal yaşantılarına da birçok katkı sağlamaktadır. Önümüzdeki yıllarda da bu yarışma programının devam etmesini diliyorum” diyerek okul yöneticilerine ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, videolu sorusuyla da katkı sağladığı ve desteklediği yarışmada öğrencilere hitap etti. Yaptığı konuşmada bilginin, araştırmanın ve yaşadığı şehre aidiyet geliştirmenin önemine değinen Akmeşe, “Şehit Sercan Yazar MTAL köklü liselerimizdendir. Bu bilgi yarışmasıyla da çok büyük bir çalışmaya imza atmıştır” diye konuştu.

Şehit Talha Bahadır Ortaokul öğrencileri birinci oldu

İl Genel Meclis Başkanı Sayın Hasan Soygüzel'in, Eski Milli Eğitim Müdürü Sinan Bozoğlu'nun, Araştırmacı-yazar-halkbilimci Sayın Nuri Taner’in, Yalova İl Milli Eğitim Müd.Yar. Uğur İnan'ın, Yalova Üniversitesi Öğretim Üyesi Cihan Yalvar'ın katılımlarıyla destek verdikleri yarışma gün boyu devam etti. “Yalova Benim kentimdir” ortaokullar arası bilgi yarışmasına 15 ortaokuldan 75 öğrenci danışman öğretmenleriyle birlikte katılım sağladılar. Şehit Talha Bahadır Ortaokul öğrencileri birincilik, Piyale Paşa Ortaokulu öğrencileri ikincilik, Özel Birey Ortaokulu üçüncülük ödülü aldılar. Yarışmaya katılan bütün öğrenci ve öğretmenlere katılım belgelerinin yanında değişik hediyeler takdim edildi.

Okul Müdürü Sıddık Okay, ödül töreninde yaptığı konuşmada organizasyonda emeği geçen idareci ve öğretmenlere teşekkür ederken “Projemizin paydaşları olan Yalova İl Kültür Müdürlüğüne, Yalova Üniversitesine, Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Yalova Sanayi ve Ticaret Odamıza Şehit Sercan Yazar MTAL ailesi olarak desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum “dedi.