Tur öncesinde Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, geziye katılan vatandaşları otobüslerine bindirerek yolcu etti.  Gezi kapsamında Emirsultan Külliyesi, Yeşil Külliyesi, Panorama, Tophane, Ulucami ziyaret edildi. Gün sonunda Subaşılılar İftar Programıyla günü tamamladılar.

Bursa’nın geçmişin hikâyeleri ve değerleri anlatıldı

Subaşı Belediyesi organizasyonu ile gerçekleştirilen ‘Geleneksel Ramazan Ayı Kültür Gezileri’ ile Ramazan ayında Bursa’daki tarihi ve dini mekânları ziyaret ettiler. Subaşılı vatandaşların ise geziye ilgisi oldukça fazlaydı.

Geziye katılanların Bursa’nın manevi ve kültürel çeşitliliğini görebildikleri Subaşı Belediyesi Geleneksel Ramazan Ayı Kültür Gezileri’nde, Subaşılı vatandaşlar, Bursa’nın görkemli camileri ve tarihi mekanlarıyla görme fırsatı yakaladı. Geziler sırasında katılımcılara, muhteşem tarihimizin yaşandığı ölümsüz mekânlara dair tarihi bilgiler Bursa’nın geçmişin hikâyeleri ve değerleri anlatıldı.

Başkan yalnız bırakmadı

Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, Bursa gezisine katılan Subaşılarla gün sonunda iftarda bir araya geldi. Vatandaşlar Başkan Canbay’ın sürprizi karşısında çok mutlu oldular. Canbay; “Her yıl Ramazan ayında düzenlediğimiz kutsal mekanlara, tarihi yerlere ve müzelere geziler düzenledik. Bu yıl da hemşehrilerimiz Bursa’daki; Emirsultan Külliyesi, Yeşil Külliyesi, Panorama, Tophane, Ulucami ziyaret ettiler. Ramazan ayının manevi atmosferinde kutsal ve tarihi mekanlarda keyifli bir gün geçirdiler. Gün sonunda biz de ufak bir sürpriz yaparak, iftarımızı geziye katılan komşularımızla açtık” dedi.

Üniversitede 15 Temmuz konferansı düzenlendi Üniversitede 15 Temmuz konferansı düzenlendi

Geziye katılanlar Başkan Turan Canbay’a bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler. Bu etkinliklerle mahalle halkının kaynaşmasını da sağladıklarını ifade eden Subaşılılar, Kutsal mekanları ziyaret edip dua ettiler, kendilerine bu imkânı sağlayan Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay’a sevgilerini ilettiler.

Editör: Manşet Gazetesi