AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, AK Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Serdar Kaya, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Metin Bülbül ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi.

Basın açıklamasını okuyan AK Parti İl Başkanı Umut Güçlü, Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin personel çıkardığını söyleyerek ağır eleştirilerde bulundu. Açıklamasına “Birçok kez burada basın açıklamaları gerçekleştirdik. Bugün çok daha üzücü bir mesele için ilçe başkanlarımız, teşkilatımız ve kadın kolları başkanımızla sizlerin karşısında bulunmaktayız” diye başlayan Umut Güçlü, şöyle devam etti: “Bilindiği üzere bir seçim sürecini geride bıraktık. Kazandığımız ve kaybettiğimiz yerler oldu. Seçimde bazı yerlerde neden istediğimiz seçim sonuçlarını alamadığımızın çalışmalarını teşkilat birimlerimiz, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emirleriyle enine boyuna değerlendirmelerini yapıyoruz. Bu çalışmaları yaparken de AK Parti’yi milletin partisi yapan halkımızla buluşmaya devam ediyoruz. Sorunlarını gidermeye, üzüntülerine, sevinçlerine ortak olmaya gayret ediyoruz.”

Güçlü: “AK Parti için milletin kararından daha önemli bir karar yoktur”

“Yalova’nın bazı ilçelerinde belediyeleri CHP’ye devrettik. Son derece demokratik bir ortamda gerçekleşen seçimlerden sonra kaybetmişliğin hazımsızlığına düşmeden parti geleneğimize ve insani değerlerimize uygun bir şekilde belediyelerin devrini gerçekleştirdik” sözlerini sarf eden Umut Güçlü, “AK Parti için milletin kararından daha önemli bir karar yoktur, olmayacaktır da. Nasıl kazandığımız zaman tüm seçmenlere saygımızı, sevgimizi koruduysak kaybettiğimiz zaman da bunu muhafaza etmeyi her zaman düstur bildik” diye konuştu.

Güçlü: CHP’de hiçbir şey değişmemiş

Açıklamasının devamında Cumhuriyet Halk Partisi’ni eleştiren Güçlü, şunları söyledi: “Ancak bugün görüyoruz ki geçmişiyle haksızlığa uğrattığı mazlumlarla ve bütün vatandaşlarımızla helalleştiğini iddia eden CHP’de hiçbir şey değişmemiş. Değişmemekle kalmamış kendisinden olmayana karşı zulmünü arttırmaya niyetlenmişler. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın derler. Ancak görevi devralan CHP’li belediyeler insanın yaşamını idame ettirmesi için ihtiyacı olan ekmeğine kör bir siyasi hırsla göz dikmiş bulunmaktadır. Görev aldıkları tüm ilçelerde kadın, genç, ihtiyaç sahibi ayrımı yapmadan sadece siyasi görüşlerinden dolayı çalışanlarını işten çıkarmaya başlamışlardır. Yıllardır ofis elemanı olarak çalışan 50 küsur yaşlarındaki kadınları sırf tazminatlarını ödememek için işten çıkarmadıklarından park bahçelerde, çevre temizliğinde görev vermenin hiçbir insani duyguyla bağdaşması beklenemez. Seçimlerden önce CHP’nin önde gelen büyükşehir belediye başkanlarından bir tanesi ‘ekmekle oynanan şerefsizdir, namussuzdur’ demişti. Biz böyle kelimeler kullanmaktan ar ederiz.”   

Güçlü: İşten çıkartılan ve mobbinge uğrayan vatandaşlarımızın yanındayız

AK Parti’nin her zaman mazlumun yanında olduğunu dile getiren Güçlü, şunları söyledi: “Bu yüzden işten çıkartılan ve mobbinge uğrayan vatandaşlarımızın siyasi görüşü ne olursa olsun kararlılıkla arkalarında durmaya devam edeceğiz. Bu konudaki hukuki ve insani her adımı atmaktan da geri durmayacağız.

Becan’dan tasarruf tedbirlerine tepki konuşması Becan’dan tasarruf tedbirlerine tepki konuşması

Güçlü: Bir kimsenin ekmeğiyle oynayanın iflah olmayacağını iyi biliriz

“Sırf AK Partili diye işçi kıyımı yapan CHP belediyelerine sesleniyorum” ifadelerini kullanan Güçlü, son olarak şunları ekledi: “İnsan olduğunuzu ve karşınızdakinin de bir insan olduğunu, bir kimsenin ekmeğiyle oynayanın iflah olmayacağını iyi biliriz. Aynı şekilde bu personellerin çalışma arkadaşlarına da sesleniyorum. Lütfen arkadaşlarınızın ve kardeşlerinizin yanında olun. Tüm işçi ve memur sendikalarına sesleniyorum. İşten çıkartılan ve mobbinge uğrayan personellerin hakkını savunmak için ne gerekiyorsa yapınız. Biliniz ki AK Parti tüm gücüyle sizlerin arkasındadır. Takdiri güzel Yalova’mızın insanlarına bırakıyoruz.

Editör: Haber Merkezi