Nuran Mutlu’dan acı haber Nuran Mutlu’dan acı haber

Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 21-26 Mart Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Suzan Tuna İlkokulundaki programa katılan Dr. Hülya Kaya buradaki programın ardından beraberinde İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Murat Alaçatlı, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Tapu Müdürü Mustafa Koç, Kadastro Müdürü Şinasi Abanoz ve Orman İşletme Müdürü Murat Koçluk'la birlikte TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliğinin Meteoroloji Sokakta bulunan ofisine geçti.

Arzu Demir çalışmalarını anlattı

Vali Kaya ve beraberindekileri İl Temsilcisi Arzu Demir, Merkez İlçe Sorumlusu Saffet Yıldız, Kadıköy Mahalle Sorumlusu Özcan Demir ve Süleymanbey Mahalle Sorumlusu Gökmen Kılıç kapıda karşıladı.

İl Temsilcisi Arzu Demir Vali Kaya’ya TEMA Vakfı olarak Yalova’da yaptıkları çalışmalarından söz etti ve Kurucuları Hayrettin Karaca ve Ali Nihat Gökyiğit’in mirasını yaşatmaya çalıştıklarını anlattı. Ülke genelinde 1 milyon 100 binden fazla, Yalova’da ise 11 bin 500 gönüllüleri bulunduğunu ifade eden Demir, Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptıkları protokol kapsamında okullarda öğrencilere doğa eğitimleri verdiklerini söyledi. Seçim öncesinde de İl genelinde bulunan tüm Belediye Başkan Adaylarına ve Yalova Belediye Başkanına Vakıfları tarafından hazırlanan 2024 Ekosiyaset Belgesini teslim ettikleri bilgisini paylaştı.

2024 Ekosiyaset Belgesi ülkemizin canlı ve cansız doğal varlıklarının ve onların oluşturduğu ekosistemlerin korunması ve yönetimine yönelik, TEMA Vakfı'nın duruşunu ve tavsiyelerini içeriyor. Demir sözlerine seçilen Belediye Başkanlarından Ekosiyaset belgesinde yeralan konuların uygulanmasını beklediklerini ve bu konunun takipçisi olacaklarını ifade etti.

Editör: Manşet Gazetesi