Bursa, Bilecik ve Yalova'da aşure ikram edildi Bursa, Bilecik ve Yalova'da aşure ikram edildi

Yalova Özel Atakent Hastanesi, kentte bir ilki daha gerçekleştirdi. Alanında uzman ekipten oluşan evde sağlık hizmetleri birimini kuran Yalova Özel Atakent Hastanesi, il genelinde bu hizmeti veren ilk özel hastane olma unvanının da sahibi oldu. Geçtiğimiz Çarşamba günü Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nda lansman toplantısı düzenlendi.

Lansman toplantısına geniş katılım

Toplantıya Yalova Özel Atakent Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ömürcan Akkurt, Yalova Özel Atakent Hastanesi Başhekimi Medikal Direktör Dr. Bilgin Yurdakul, Yalova Özel Atakent Hastanesi Genel Müdürü Hasan Topal, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Demiryürek, İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Karakuş, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, hastane çalışanları ve davetliler katıldı.

Bilgin Yurdakul: Vatandaşlarımıza evde profesyonel sağlık hizmeti sunacağız

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yalova Özel Atakent Hastanesi Başhekimi Medikal Direktör Bilgin Yurdakul, startı verilen evde bakım hizmetleri hakkında bilgi verdi. Açıklamalarına “2017 yılından itibaren Akkurt’un bünyesinde faaliyet gösteren Yalova Özel Atakent Hastanesi yaklaşık 20 bin metre kapalı alan, yoğun bakımlar dahil 150 yatak kapasitesine sahip, 55 hekim 145 sağlık personeli ve toplam 400’e yakın sağlık çalışan personeliyle Yalova’ya katma değer sağlayan, Yalova’nın değerli bir markası haline gelmiştir” diye başlayan Dr. Bilgin Yurdakul, “2018 yılında Atakent Orhangazi Cerrahi Tıp Merkezi, 2019 yılında Atakent Gemlik Tıp Merkezi ve 2021 yılında da Kocaeli Özel Atakent Cihan Hastanesi ile atılım ve büyümesine devam eden Atakent Sağlık Gurubu, sağlık alanında yenilikçi ve öncü olma çalışmalarına devam ediyor. İlk zamanlarından beri mensubu olduğum bu kurum Yalova Özel Atakent Hastanesi modern alt yapısı, tüm yeniliklere adapte edilen ekipmanlarıyla çevre iller, hatta yurt dışı dahil olmak üzere, geniş bir yelpazeye kaliteli ve modern hizmet götürmeyi amaç edinmiştir. Yenilikçi çalışmalarımızın son örneği olarak Yalova’da özel hastaneler dahilinde ilk evde bakım hizmetleri birimini faaliyete geçirmiş bulunmaktayız. Bu kapsamda hastaneye gelemeyecek vatandaşlara evde verilebilecek her türlü sağlık hizmetlerini kaliteli ve profesyonel bir şekilde sunmak amaçlarımız arasındadır. Sağlığımızın gülümseyen yüzü Atakent, beklentilerinizi daha da yükseltmeye devam etmek için tüm gücü ve imkanlarıyla bundan sonra da çalışmalarına devam edecektir” sözlerini sarf etti.  

Osman Karakuş: Yalova’da evde sağlık hizmetleri çok önemli

Yalova Özel Atakent Hastanesi Başhekimi Medikal Direktör Bilgin Yurdakul’un ardından sahneye gelen İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Karakuş ise şunları söyledi: “Yalova eğitim düzeyi yüksek yaşlı nüfusuna sahip. Dolayısıyla Yalova’da evde sağlık hizmetleri çok büyük önem taşıyor. Sağlık kamusal ve özel noktasında ayrılmamalı. Yalova’ya doktor gelmesi bakımından birbirimize rakip olmadan katkı sunmalıyız. Evde sağlık ekibinin farkındalığı ve yaklaşımı mutlaka farklı olmalı. İnşallah Atakent bu ruhla bugüne kadar ayakta kalmış. Bundan sonra da evde sağlık hizmetleriyle bu ruhla icra edeceğini düşünüyorum. Çünkü sağlık sadece tek yönlü değildir. Sağlık köklerini fark eden insanların tarih yazdığı sahnedir. Biz hekimler tarihi ve coğrafyayı çok iyi bilen insanlarız. Yaşlılar bizim tarihimiz. Yaşlıların vücudu bizim coğrafyamız. Biz onlara bakarak geleceğimiz inşa edecek bir gurubuz.”

Karakuş’un ardından Yalova Özel Atakent Hastanesi’nin evde sağlık hizmetlerinin bilgilendirme sunumu yapıldı. Toplantıda son olarak Yalova Özel Atakent Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Muaz Bayram evde sağlık hizmetleri hakkında sunum eşliğinde bilgi verdi. Evde Bakım Hizmetlerinin kapsamı hakkında bilgi veren Dr. Muaz Bayram, evde bakım hizmetleri biriminin profesyonel kadrosu  7 gün 24 saat esasına göre hizmet verdiğini söyledi. Verilecek hizmet hakkında da konuşan Bayram, “Vatandaşlarımız için sunduğumuz evde bakım hizmetlerimiz Uzman Hekim veya Pretisyen Hekim Tarafından Muayene, PEG Bakımı ve Değişimi, EKG, IM/IV Enjeksiyon, Serum Takılması, Nazogastrik Sonda Takılması ve Değişimi, Mesane Sondası Takılması ve Değişimi, Büyük/Orta Yara Pansumanı, Trakeostomi Bakımı Değişimi, Katater Bakımları, Yatak İçi Vücut Temizliği, Lohusa Anne ve Bebek Bakımı ve Bebek Banyosudur” açıklamasını yaptı.

Haber ve Fotoğraf: Mustafa Turan  

Editör: Mustafa Turan