Türkiye’nin ilk bonsai müzesi olan Yalova Bonsai Müzesi Mart ayında düzenlenen görkemli bir törenle açıldı. Yalova İl Özel İdaresi tarafından inşa edilen Yalova Bonsai Müzesi açıldığı günden buyana ziyaretçi akınına uğradı. Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, konuyla ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

Yalova Bonsai Müzesi’nin açıldığı günden itibaren ziyaretçi akınına uğradığını dile getiren Hasan Soygüzel, “Bugüne kadar 2 bin kişi müzemizi ziyaret etti. Özellikle İstanbul, Ankara, Bursa ve Balıkesir illerinden gruplar geliyor. Yabancı misafirlerimiz de yoğun bir şekilde müzemizi ziyaret ediyor. Okullarımızla bazı çalışmalarım yürütülüyor. Bu rakam henüz başlangıç için çok iyi bir rakam. Her hafta sonu orada en az bir iki okulumuzun öğrencilerini görebilirsiniz. Atölye çalışmaları yapılıyor. Müzemize ilgi yüksek. Yalova Bonsai Müzesi, kentimizde öngördüğümüz gibi turizmde bir cazibe merkezi oldu” sözlerini sarf etti.

Amacımız Kelebek Bahçesi gibi bir marka oluşturmak

 Konya’da bulunan Tropikal Kelebek Bahçesi’nin Dünyaca tanınan bir marka olduğunu hatırlatan Soygüzel, “Yalova Bonsai Müzesini de Tropikal Kelebek Bahçesi gibi bir markaya dönüştürmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca geçtiğimiz ay TRT’den Turgay Başyayla İle Lezzet Durağı programı konuğumuz oldu. Bonsai Müzesinde de çekim yaptılar. O programdan sonra da yoğun bir ilgi oldu. Turgay Başyayla Bodrum’da da böyle bir müze oluşturmak istediklerini söyledi” ifadelerini kullandı.

Haber: Mustafa Turan 

Gazze'de Kurban Bayramı ve  Enkazların Gölgesinde Bayram Namazı Gazze'de Kurban Bayramı ve Enkazların Gölgesinde Bayram Namazı

Editör: Manşet Gazetesi