Telefonunuz Dinleniyor Olabilir Telefonunuz Dinleniyor Olabilir

Yalova Valiliğinden tatbikatla ilgili basın açıklaması yapıldı. Açıklamada deprem tatbikatının senaryosuna ilişkin bilgiler verildi. Açıklamada “Merkez üssü Bursa Gemlik ilçesinde sabah saat 09.30 sularında meydana gelen ve ilimizden de hissedilen 6.7 şiddetindeki deprem meydana gelmiştir. İlk verilere göre Saat 9.45 itibariyle görevlendirilen toplam 9 ekipten alınan bilgilere göre Yalova merkezde 33 yıkık bina, Armutlu ilçemizde 26 yıkık bina, Termal İlçemizde 4 yıkık bina, Çınarcık İlçesinde 4 yıkık bina, Çiftlikköy ilçemizde 5 yıkık bina olmak üzere toplam 72 adet betonarme binanın çöktüğü, çevre sorgulaması ve resmi kayıtlar incelendiğinde yıkılan yapıların içerisinde 335 vatandaşımızın yaşadığı tahmin edilmektedir. Altınova İlçemizde herhangi bir yıkık bina tespit edilmemiştir” ifadeleri kullanıldı.  

9 ekip saha analizi çalışmasına başladı

Açıklamanın devamında ise “Yalova Merkezinde yıkılan 33 binadan 2’sine arama kurtarma ve sağlık ekiplerimiz sevk edilmiştir. Afet anı itibariyle Merkez 6 ekip (Emniyet, Jandarma, Afad ve İtfaiye Personeli) Altınova 2 Ekip (Emniyet ve Jandarma Personeli), Çiftlikköy 2 Ekip (Emniyet ve Jandarma Personeli), Termal 1 Ekip (Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Personeli), Armutlu 2 Ekip Emniyet Jandarma), Çınarcık 2 Ekip (Emniyet Jandarma) olmak üzere toplam 9 ekip saha analizi çalışmasına başlamıştır” sözleri sarf edildi.

Öte yandan Yalova Merkezde Yalova Stadı’nın yanında yer alan otoparka AFAF ve askeri personel tarafından deprem çadırları kuruldu.

Editör: Manşet Gazetesi