19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı  Altınova’da coşkulu bir şekilde kutlandıı.

“TÜRK MİLLETİ, ESARETE BOYUN EĞMEYECEĞİNİ BÜTÜN DÜNYAYA İSPATLADI”

Törenden sonra konuşan Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak bastığı gün, bağımsızlık meşalesi yakılmıştır. Türk Milleti, esarete boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya ispatlamıştır. 19 Mayıs kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmet ile anıyorum.” dedi. 

“BİRLİK VE BÜTÜNLÜK İÇİNDE HAREKET EDECEĞİZ”
Altınova Kaymakamı Halil İbrahim Kazar ise, “Birlik ve bütünlük içinde hareket edilmesi durumunda ülkemiz için aşılamayacak engel yoktur. Türk Ulusunun bağımsız ve özgür yaşama kararlılığının bir göstergesi olan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.' dedi. 

GENİŞ KATILIM SAĞLANDI
Törene; Altınova Kaymakamı Halil İbrahim Kazar ve eşi, Garnizon Komutanlığı temsilcileri, Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca ve eşi, Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, Tavşanlı Belediye Başkanı Mücahit Kaçar, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri, Altınova İlçe Emniyet Müdürü H. Kürşat Seçer, Altınova İlçe Jandarma Komutanı J. Ütğm. Fırat Zorlu, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Metin Bülbül, Altınova Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Sait Başaran, Altınova Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, daire amirleri, STK temsilcileri, vatandaşlar, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Otoyolda kaza: 1’i çocuk 7 yaralı Otoyolda kaza: 1’i çocuk 7 yaralı

Tören sonunda düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Editör: Haber Merkezi