Yalova Belediyesi ile Rottenburg arasında eğitim protokolü Yalova Belediyesi ile Rottenburg arasında eğitim protokolü

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Kemal Demir'in koordinasyonunda hazırlanan öğrenci ekibi, münazara yarışmasında dikkat çekici bir başarı elde etti. Yarışma kapsamında öğrenciler, çeşitli konuları argümanlarıyla savunarak ikna etme becerilerini sergiledi.

Okul Müdürü Ercan Gökkaya, yaptığı açıklamada, öğrencilerin yoğun çalışma temposu ve özverili performanslarının bu başarının anahtarı olduğunu belirtti. Yılmaz, "Öğrencilerimizin münazara yarışmasında il birincisi olmaları, bizleri gururlandırdı. Bu başarı, öğrencilerimizin emeği ve öğretmenlerimizin yönlendirmesiyle elde edilmiştir. Kendilerini tebrik ediyoruz." dedi.

Yalova TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini radyo-televizyon alanı 10. sınıf öğrencisi Zeynep Sude Sarıyıldız ve Laboratuvar Hizmetleri Alanı 12. sınıf öğrencisi Edanur Ulusoy temsil etti. Zeynep Sude Sarıyıldız, münazara yarışmasında elde edilen başarıyla birlikte duyduğu mutluluğu şu sözlerle ifade etti: "Bu başarıya ulaşmak için yoğun bir şekilde çalıştık ve emeklerimizin karşılığını almak gerçekten muhteşem bir duygu. İl birincisi olmak, bize sadece bir ödül değil, aynı zamanda daha da fazla özgüven ve motivasyon kazandırdı.  Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz." dedi.

Yalova TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin şampiyon öğrencileri birincilik kupasını İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe'nin elinden aldı.