Açıklamalarına seçim sonuçlarını değerlendirerek başlayan Kâmil Yaman, “Beldede CHP ve AK Parti yarıştı. Seçim süreci ılımlı geçti. Karşıdaki aday bize karşı herhangi söylemde bulunmadı. Biz de herhangi bir şey demedik. Genel politikalarımızı anlattık. Halka hep ‘siz hayal edin biz gerçekleştirelim’ dedim. Seçimden önce AK Parti’nin Koru’yu kazanacağı yönünde söylemler vardı. Bunun mümkün olmadığını bir kez daha gösterdik. İzmir’i AK Parti alırsa Koru’yu da alır. Zira seçimlerden 4 kez güven tazeleyerek çıktım” ifadelerini kullandı.

“Bu dönem amfi tiyatro projesini yapmaya çalışacağım”

Önceki dönemlerden içinde ukde kalan bir projenin olduğunu dile getiren Kâmil Yaman, “Dolgu projesi bize geçmediği için şu anda oraya bir tane amfi tiyatro yapmak istiyorum. Onu bu dönem yapmaya çalışacağım” dedi.

Başkan Fazlaca sahaya indi Başkan Fazlaca sahaya indi

“İller Bankası bize ambargo uyguluyor”

Koru Belediyesi’nin mali durumu hakkında bilgiler veren Yaman, “Gelir durumumuz gelir gideri karışılıyor. Borcumuz yok. Borçlanıp yatırım yapmak istiyorum ama İller Bankası borç vermiyor. Devlet Bankaları da kredi vermiyor. Bize bir ambargo var. Aynı durum belediyeler birliğinde de yaşanıyor. Belediyeler birliğinin geliri 10 milyar liraysa bunun 9 milyar 600 milyonunu AK Partili belediler, Cumhur İttifakı ve kayyum belediyeleri kullanıyor. Biz 400 milyon lirasını kullanabiliyoruz. Büyük bir adaletsizlik var. İller Bankası’ndan 3 milyon lira kredi talebim var. Çöp kamyonu almak için. Bunu 8 aydır İller Bankası onaylamıyor. Eğer bu ısrar devam ederse bir şey olacağı yok ama üst düzeyde krediyi veren ve onaylayanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım” sözlerini sarf etti.  

Yeni dönemde Koru’da sosyal belediyecilik çalışmalarına daha fazla ağırlık vereceğini aktaran Yaman, “Sosyal belediyecilik benim olmazsa olmazım. O devam edecek. Onun dışında da yapılacak çalışmalar için sürprizlere açık olun” diye konuştu.