Yalova’nın şehidi Teğmen Talha Bahadır, 2022 yılında Zeytin Dalı Harekâtı Bölgesinde geçen yıl teröristlerce yapılan füze saldırısında şehit oldu. Çiftlikköy Belediyesi de geçtiğimiz haziran ayı meclisinde şehidin adının ailesinin de oturduğu Sultaniye Mahallesi’ndeki sokağa verilmesini kararlaştırdı. Mecliste alınan bu karar 3 gün önce hayata geçirildi. Şehit Teğmen Talha Bahadır’ın ismi ailesinin oturduğu sokağa verildi. Ayrıca sokağın başına şehidin de adının yazılı olduğu pano koyuldu.

Hakkı Bahadır: İçişleri Bakanlığı reddetti

Şehit oğlunun adının sokağa verilmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirten Şehit Teğmen Talha Bahadır’ın babası Hakkı Bahadır ancak bir konuda kırgınlık yaşadıklarını dile getirdi. Oğlunun adının Sultaniye Mahallesi’nde bulunan Fatih ve Bayrak Caddelerinden birine verilmesi için Çiftlikköy Belediyesi’nin aracılığıyla İçişleri Bakanlığı’na dilekçe yazdıklarını aktaran Hakkı Bahadır, bu taleplerinin bakanlık tarafından geçen yıl reddedildiğini söyledi.

Hakkı Bahadır: Oğlumun adı keşke caddeye de verilse

İçişleri Bakanlığı tarafından verilen ret kararının kendilerinde kırgınlığa neden olduğunu dile getiren Hakkı Bahadır, “Oğlumun adı Caddeye verilmeyince biz de bari sokağa verilsin istedik. Bunun üzerine böyle bir karar alındı. Şu an hala böyle bir girişimin olmasını ve oğlumun adının Fatih ve Bayrak Caddelerinden birine verilmesini istiyoruz. Sokağımız zaten bize ait. Ayrı bir caddeye de verilebilir. Yetkililerden bu konuda bir çalışma yapılmasını bekliyorum. Şunu da istemiyoruz: Yalova’da hiç gitmediğimiz, göremeyeceğimiz uzak bir yere isim verilmesini arzulamıyoruz. Onun da bir anlamı yok. Benim bölgemde olmalı. Burada mesele oğlumun isminin yaşatılması” dedi.

Hakkı Bahadır: Çiftlikköy Belediyesi’ne teşekkür ederim

Yalova'da silahlı kavga dehşeti: 1 yaralı Yalova'da silahlı kavga dehşeti: 1 yaralı

Çiftlikköy Belediyesi’nin duyarlılık göstererek oğlunun adını yaşadıkları sokağa vermesinin kendilerini son derece mutlu ettiğini ekleyen Hakkı Bahadır, “Çiftlikköy Belediyesine teşekkür ediyorum. Çiftlikköy Belediyesi bu konuda elinden geleni yaptı. Oğlumun adının istediğimiz caddeye verilmesi kararı tamamen İçişleri Bakanlığına ilgilendiriyor. Burada Çiftlikköy Belediyesi’nin uhdesinde böyle bir görev yok” diye konuştu.

Son olarak Sultaniye Mahallesi’nin girişine şehit oğlunun posterinin yapılması yönünde talepte bulunan Hakkı Bahadır, bu konuda Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ile görüşeceğini ifade etti.

Haber: Mustafa Turan